Hej chłopaki, życie nie jest łatwe i potrzebujecie pomocy? Oto rady od bardzo męskiego mężczyzny
By poradzić sobie z bagnem zwanym życiem, coraz więcej chłopów pracuje ze specjalistami, uczestniczy w męskich kręgach, rozmawia szczerze z rodziną, czy po prostu pielęgnuje swoje relacje z przyjaciółmi. Wydaje się, że pogodzenie się ze swoimi emocjami i przegadywanie całego gówna z osobami nam przychylnymi jest bardzo dobrym pomysłem. Innego zdania jest Piotr Korczarowski. Dziennikarz, publicysta, dokumentalista, twórca kanału eMisja.tv i prezes fundacji "Inicjatywa Przeciw Cenzurze", a w wolnych chwilach trener męskości. Podzielił się swoimi przemyśleniami na ten temat. W wielkim skrócie: chłop nie dzwoni do nikogo w trudnych chwilach, bo czuje, że jako mężczyzna powinien rozwiązywać swoje problemy sam. A okazywanie emocji to słabość.
Pan Piotr tego nie napisał, ale jako mężczyzna powinieneś być tak twardy. Jak wchodzisz do lasu, niedźwiedzie powinny udawać, że śpią snem zimowym. Jeżeli twoja broda nie jest taka twarda, że inni używają jej jako ostrza do golenia, to może wyp*erdalaj, bo pan Piotr nie ma dla ciebie męskości.
Kobiety? Wiadomo: emocjonalne i słabe. Pluć na nie.
Już tak serio: każdy jest Kenough. Nie dokładajmy może sobie więcej zje*aństwa do głów?
Ku zaskoczeniu nikogo, wpis spotkał się z ogromną krytyką praktycznie z każdej ze stron. Piotr oczywiście się tego spodziewał i jesteśmy frajerami wszyscy.
Mamy nadzieję, że pan Piotr w przyszłości znajdzie osobę, do której będzie mógł się przytulić i wyznać swoje strachy. Kogoś, z kim będzie mógł się podzielić swoimi myślami przez telefon lub przyjaciół, z którymi będzie mógł wybrać się na festiwal komedii w Płocku.
W sumie, żeby znalazł kogokolwiek i cokolwiek.
I teraz serio.
Jeśli czujecie, że potrzebujecie wsparcia w związku z waszym zdrowiem psychicznym, w tym depresją, możecie skontaktować się z instytucjami, które go udzielają.
Są to: * Poradnie Zdrowia Psychicznego, * Centra Zdrowia Psychicznego, * Ośrodki Interwencji Kryzysowej, * Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne (dla dzieci i młodzieży), * Szpitale psychiatryczne Skorzystać możecie też z linii telefonicznych: * Telefon Zaufania Fundacji „Twarze Depresji”: 22 290 44 42 * Całodobowa Linia Wsparcia: 800 70 2222 * Antydepresyjny Telefon Zaufania: (22) 484 88 01 * Antydepresyjny Telefon Forum Przeciwko Depresji: (22) 594 91 00 * Telefon zaufania dla dzieci: 116 111 * Telefon dla Rodziców i Nauczycieli: 800 100 100 Więcej informacji znajdziecie również na portalach internetowych, takich jak: * Twarze Depresji * Forum Przeciw Depresji * Rządowa strona o depresji, z której dowiecie się m.in. jak rozpoznać jej objawy i jak wspierać bliskich w walce z nią: o tutaj. Pamiętajcie: nie lekceważcie objawów depresji i nie bójcie się szukać pomocy. Nie musicie radzić sobie z nią sami. I nie słuchajcie idiotów.
To jest ASZdziennik, ale to prawda.