Naukowcy odkryli, co tak naprawdę kryje się w kokonach motyli. To pracownicy Elona Muska

Aleksandra Kasprzak
04 listopada 2022, 15:13 • 1 minuta czytania
Niezwykłe odkrycie naukowców! Według najnowszych badań bycie pracownikiem Elona Muska przypomina cykl życia motyla. Jest to swoista rekonstrukcja znanego „od zera do bohatera”, ale w formie „od jaja do motyla”, z tym że większość osobników zatrzymuje się na etapie poczwarki.
Fot. 123rf.com,Twitter/evanstnlyjones, pixabay.com, Rex Features/East News
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

1. Jajo

Na tym etapie każde jajo to nowoprzyjęty pracownik. Jest to osobnik, który dopiero co podpisał umowę i ledwo zdążył złożyć jajo w firmie. To zobowiązuje go do ciężkiej pracy i udowadniania wszystkim, że jest najlepszym jajem, które może i boi się ruszyć z miejsca, ale dzięki swojej formie nie potrzebuje ani pożywienia, ani snu. A to czyni go wartościowym pracownikiem.


2. Gąsienica

Jest to osobnik zwany inaczej „juniorem”. Na co dzień robi jeszcze więcej, niż go o to proszą, bo musi udowodnić, że zasłużył na przebywanie w miejscu, w którym dokonał przepięknej przemiany w gąsienicę. Nie sypia, ale w chwilach słabości pozwala sobie na kilkusekundowe omdlenia. Żywi się ciałami pracowników, którzy byli zbyt słabi i zasnęli na dłużej. Gdy sytuacja tego wymaga, odbywa rytuał zalewania gałek ocznych kawą. Jego ciało składa się z ekranu, tułowia i klawiatury.

3. Poczwarka

Jest to pracownik, który tworzy jednolitą osłonkę typu zamkniętego, ponieważ zamknął się w sobie do tego stopnia, że nie widzi nic poza pracą i nie można przebić się do jego świadomości żadnym komunikatem, który nie zawiera w sobie słów „deadline” lub „asap”. Osobnik ten jest już na tyle długo w firmie, że może pozwolić sobie na drzemkę, ale tylko w miejscu pracy. Polega to na zawinięciu się w kokon między biurkiem a krzesłem.

4. Postać dorosła (imago) (czyt. Elon Musk)

Jego funkcją jest unoszenie się nad ciałami pracowników i wydawanie im poleceń. Od czasu do czasu kupuje Twittera. Niektóre gatunki migrują na znaczne odległości – nawet do kilku tysięcy kilometrów, żeby powydawać więcej poleceń.  

Jest to niezwykła drabina rozwoju z naturalną kolejnością awansu – od obślizgłego jaja prosto do przepięknego motyla, który, pod postacią Muska, rozwinie skrzydła i odleci daleko od rozsądnego zarządzania pracownikami i empatycznego podejścia do potrzeb swoich poczwarek.

Ten piękny cykl życia przypomina nam o niezwykłości przyrody. Warto jednak pamiętać, że, jak rzekł Winston Churchill: „nie można podziwiać natury bez pełnomocnika”. Dlatego Elon Musk, wirtuoz przyrody, stróż cyklu życia pracowników jest unikatowym motylem, dzięki któremu możemy podziwiać piękne przemiany i zachłysnąć się wspaniałością fauny na rynku pracowniczym.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.