Sukces Episkopatu. Znowu udało mu się wpie***ć w nie swoje sprawy

Biskupom znowu udało się wmieszać w politykę i prawa kobiet.
Biskupom znowu udało się wmieszać w politykę i prawa kobiet. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Polski Episkopat omal nie przegapił szansy, żeby wypowiedzieć się w kwestii, w której nikt niczego od nich nie oczekiwał. Dzięki Bogu biskupi są jednak bardzo wyczuleni na sytuacje, gdy mogą się niepożądani odzywać.

Dzisiaj, 2 lipca roku pańskiego 2018 sejmowa komisja rodziny zajmie się projektem całkowitego zakazu aborcji. Episkopat nie mógł więc przepuścić okazji i zaapelował do posłów, żeby poparli inicjatywę Kai Godek.

[i]
Komunikat ws. ochrony życia dzieci przed urodzeniem

Księża Biskupi przypominają swoje poparcie dla projektu obywatelskiego „Zatrzymaj aborcję”, który przewiduje ochronę dzieci nienarodzonych bez względu na ich stan zdrowia, przez wykluczenie przesłanki eugenicznej.

Jednocześnie apelują do każdego z parlamentarzystów o ochronę życia wszystkich dzieci przed urodzeniem. W sposób szczególny przypominają o potrzebie dotrzymania składanych obietnic w tak podstawowej sprawie, jaką jest ochrona prawa do życia.

Księża Biskupi proszą wszystkich o modlitwę, aby życie każdego człowieka było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 1 lipca 2018 r.
[/i]

Należy tu pochwalić duchownych, bo wykazali się nie lada refleksem i pewnością siebie, gdy kolejny raz wykorzystali brak rozdziału Kościoła od państwa i wywarli nacisk na polityków w kwestii pozbawiania kobiet ich praw.

Biskupi spytani przez ASZdziennik o to, dlaczego milczeli podczas protestów osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów, odparli, że akurat wszyscy byli wtedy przeziębieni.

Więcej w temacie:

Sukces biskupa. Jego głupi tekst o gwałtach i antykoncepcji przebił poprzednie głupie teksty o gwałtach i antykoncepcji

Kobiety: Kompromis z 966 roku się wyczerpał. Chcemy całkowitego zakazu biskupów
To jest ASZdziennik, ale apel Episkopatu jest prawdziwy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...