Sukces biskupa. Jego głupi tekst o gwałtach i antykoncepcji przebił poprzednie głupie teksty o gwałtach i antykoncepcji

Abp Hoser o gwałtach i antykoncepcji.
Abp Hoser o gwałtach i antykoncepcji. Fot. GW KA
W polskim Kościele zdarzają się duchowni, którzy mówią z sensem, naprawdę. Jednak abp Hoser bardzo nie chce należeć do tego grona. Podczas obchodów 50-lecia wydania encykliki Humanae vitae arcybiskup stwierdził, że przyczyną molestowania kobiet jest... antykoncepcja.

Jak podaje OKO.press, Henryk Hoser wygłosił 12 czerwca taką mowę:

Profetyczny głos encykliki ostrzega co do skutków antykoncepcji. Tego rodzaju postępowanie otwiera szeroką drogę zarówno niewierności małżeńskiej, jak i ogólnemu upadkowi obyczajów.

Mężczyźni przyzwyczaiwszy się do praktyk antykoncepcyjnych zatracą szacunek do kobiet, lekceważąc ich psychofizyczną równowagę, sprowadzą je do narzędzia do zaspokajania swojej egoistycznej żądzy i w konsekwencji przestaną je uważać za godne szacunku towarzyszki życia. I teraz mamy odbicie tej fali w postaci tej akcji #MeToo.

A ponieważ ten tekst nie był najwyraźniej dość kuriozalny, dodał:

I Amerykanie ogłosili, że konkursy piękności nie będą wymagały pojawiania się w bikini.

Jak widać, ciąg przyczynowo-skutkowy według abp Hosera wygląda następująco:

Antykoncepcja => Brak szacunku dla kobiet => Molestowanie i przemoc seksualna => #MeToo

Co by oznaczało, że przed wprowadzeniem antykoncepcji kobiety były powszechnie szanowane i do molestowania nie dochodziło. Arcybiskup nie wytłumaczył niestety, czy już umieszczanie w pochwie miodu i liści akacji przez starożytne Egipcjanki doprowadziło do tego upadku obyczajów, czy może stało się to w wyniku używania prezerwatyw w XVIII-wiecznej Europie. A może gwałty zaczęły się dopiero po wprowadzeniu pigułek w latach 60. ubiegłego stulecia?

Nie wiadomo.

A przecież hierarchowie polskiego Kościoła mogliby wrócić do mądrych nauk naszego papieża Karola Wojtyły. Przypomniał je ostatnio duszpasterz kobiet (!) ks. Jerzy Gałuszka:

Widział [Jan Paweł II], że antykoncepcja jest formą przemocy mężczyzny nad kobietą. Jeśli pozwolimy używać środki antykoncepcyjne, zanika przestrzeń, gdzie małżonkowie są sobie równi w godności.

Eee... no dobra, może jednak nie.

To jest ASZdziennik, ale cytat abp Hosera jest prawdziwy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...