No i po efekcie Sekielskiego. Przyszli mieszkańcy wsi, gdzie grasował ksiądz pedofil i... [CYTATY]

Fot. NaTemat.pl
Dokument "Tylko nie mów nikomu" pojawił się na YouTubie dokładnie miesiąc temu. 22 mln odtworzeń i 30 dni później jak dotąd żaden ksiądz i biskup nie został nawet przesłuchany w związku z przedstawionymi w filmie historiami. A teraz przyszli mieszkańcy Tylawy - wsi, w której grasował ksiądz pedofil. I pokazali, że na "efekt Sekielskiego" chyba nie ma już co liczyć.


– Palcem można było wskazać, kogo nie ruszał – czytamy o tej sprawie w reportażu Darii Różańskiej "Będzie Błogosławiony".

Księdza Michała M. ze wsi Tylawa skazano w 2004 roku za molestowanie sześciu dziewczynek. Reporterka pojechała do Tylawy 15 lat po wyroku i odkryła, że na palcach ręki można zliczyć, kto wierzy dziś w winę skazanego księdza.

Oto 10 przerażających cytatów z reportażu o Tylawie po 15 latach, które coraz bardziej przypominają reportaż o Polsce miesiąc po premierze "Tylko nie mów nikomu".

Bo mamy wrażenie, że podobne cytaty już gdzieś słyszeliśmy.

1. O tych, którzy głośno mówili o sprawie.

– Te kobiety, co tak na księdza nadawały, już dostały za swoje - mówi mieszkanka Tylawy. – Jednej syn-narkoman już zginął. Druga tak samo ma jakieś powikłania. On tam nic złego nie robił. A że przytulał te dzieci? To każdy jeden przytula. I co, od razu mówią, że molestuje?

2. O tym, kto wierzy w winę księdza.

- W to, że ksiądz molestował, wierzą tylko ci, co wzięli pieniądze - mówi jeden z mieszkańców Tylawy.

3. O księdzu, który molestował dzieci.

- Swój człowiek - ocenia księdza mieszkaniec Tylawy. - Sam powtarzał, że pałał do dzieci "ojcowską miłością". A wiadomo, jak w rodzinie. Nawet jak jest źle, to trzeba mordę na kubeł i cicho siedzieć.

– Prawdziwy z powołania - dodaje inny. - I dalej modli się za wszystkich w Radiu Maryja. A i skromny był, prawie że asceta. Ludzi nie kłuło w oczy jego bogactwo.

4. O tym, że winne są media.

– Mnie on nic nie robił. Moim dzieciom też. Starsza córka była przesłuchiwana w sądzie. Wie pani, jak moje dziecko było zestresowane? Tym media stresują dzieci, a nie, że ksiądz stresował dzieci... To jest nieprawda

5. O tym, kto jeszcze winny jest molestowania.

– Rodzice mają dzieci pilnować sami, a nie puszczać po księdzach. To jest też wina rodziców! - Jak przyszło dziecko brudne, to ksiądz litował się i kąpał – wyrzuca z siebie jednym tchem i wraca do chwastów.

6. O tym, co czeka księdza pedofila.

– On jeszcze kiedyś błogosławiony będzie, ja to może tego nie doczekam. Ale pani na pewno! - mówi mieszkaniec wsi dziennikarce.

7. Jeszcze raz o mediach, które chcą zaszkodzić księdzu.

- Spierdalaj stąd!!! Zajmij się pani swoją rodziną i swoim księdzem - wrzasnął do dziennikarki mieszkaniec Tylawy.

9. O tym, że czasy były inne i kiedyś molestowania nie było.

- 40 lat temu to rodzice mogliby się wręcz obrazić, gdyby ksiądz nie chciał przytulić ich dziecka - mówi mieszkaniec Tylawy. - Mogłoby to przecież oznaczać, że nim gardzi.

9. O tym, że księża to dzieci nie molestują.

- Mnie ksiądz uczył religii, chrzcił i jakoś nie jestem zmolestowana - przyznaje kobieta w średnim wieku. - A takie jakieś wyjątkowe się znalazły, które sobie przypomniały po 20 latach, że coś było?

10. O tym, że tak naprawdę to w Tylawie nic się nie stało. Tym razem już nie mieszkaniec Tylawy.To jest ASZdziennik, ale wstrząsający reportaż o Tylawie nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...