Symulator Antyszczepionkowca już na Steamie. Można zajmować się dzieckiem przez całe 8 lat życia

Fot. 123rf.com
Nadal jest w wersji early access, ale już teraz youtuberzy altmedowi odstawili swoje ulubione Plague Inc. i serię Resident Evil. Symulator Antyszczepionkowca ze Steama pozwala wcielić im się w rolę rodzica, który gardzi medycyną.


Gra umożliwia opiekę nad dzieckiem przez całe 8 lat jego życia.

– Główny wątek urywa się nagle po 8 latach, tak jak w prawdziwym życiu – tłumaczy jeden z beta testerów. – A jeżeli ktoś bawi się w speedruny, warto olać główny wątek z pediatrą i przejść od razu do questa ze znachorem.

– W ten sposób grę można ukończyć już po roku – zdradza.

Rozgrywkę zaczynamy od wyboru jednej z frakcji. Obecnie dostępne są tylko tajemniczy Zakon Zięby oraz podziemna organizacja Świt Justyny, ale twórcy zapowiedzieli duży update wprowadzający potężną Grupę z Fejsa z cennym perkiem 5-minutowego researchu.

– Głównego bossa, groźnego Big Pharmę, pokonałem jednym prostym trikiem – zdradza jeden z youtuberów. – Udało mi się uniknąć szczepienia na gruźlicę, błonicę, krztusiec, polio, odrę, świnkę, różyczkę i tężec, więc na leaderboardsach mam jak na razie pierwsze miejsce.

– Dzięki temu, że w czasie rozgrywki zaraziłem 20 dzieci, które nie były szczepione ze względu na przeciwwskazania - dodaje.

Fani Symulatora Antyszczepionkowca chwalą niezwykłą dbałość o detale. W grze znajdziemy nawiązania do mitu o autyzmie poszczepiennym, a w lootboxach czekają powikłania typu "basic" (zapalenie płuc czy oskrzeli) oraz "elite" (m.in. uszkodzenie komórek motorycznych i nerwów czaszkowych).


– W realistyczny sposób rozwiązano też kwestię mikrotransakcji – chwali jeden z graczy. - Można wpłacać setki tysięcy złotych na konta ponad 10 dostępnych w grze znachorów, a wirtualnemu dziecku i tak się nie poprawi.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, premierze wersji pre-release towarzyszyły także pewne kontrowersje.

Po protestach graczy wycięto skin z pasiakami i bojowy zew z dr Mengele w treści. Oburzeni fani gry twierdzili, że nawet wśród antyszczepionkowców nie ma aż takich zwyrodnialców.

Ale zaraz potem wróciły.

To jest ASZdziennik. Symulator Antyszczepionkowca został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...