Prezent od Spider's Web na 8 marca. Wytłumaczyli kobietom, co to jest przemoc ekonomiczna [WTF]

Fot. spidersweb.pl | Facebook/Jakub Kralka
O przemocy ekonomicznej mówi się, kiedy jedna osoba (zwykle kobieta) jest finansowo zależna od drugiej (zwykle od partnera), a ten wykorzystuje to, żeby rozliczać ją z każdego grosza, szantażować czy poniżać. Tak myślałyście? No to się pomyliłyście! Pan Jakub Kralka, dziennikarz portalu spidersweb.pl, wytłumaczy wam, co to jest przemoc ekonomiczna.


A zrobi to w kontekście upadającego magazynu erotycznego "Twój Weekend", który przejęła Agora z partnerami, żeby wydać ostatni numer (“48 stron bez seksizmu”), a potem zamknąć pismo. I to rozgniewało Jakuba Kralkę.
Hej, koniec z tym przestarzałym pojmowaniem przemocy ekonomicznej jako sytuacji, kiedy mąż mówi żonie, że jak nie pójdzie z nim do łóżka, to on nie da jej na jedzenie. Nowa definicja wprost ze Spidersweba mówi co innego: przemoc ekonomiczna jest wtedy, kiedy ktoś kupuje wystawiony na sprzedaż tytuł po to, żeby zrobić z nim jednorazową akcję.

I zamiast zgodnie z tradycją umieścić w nim gołe baby, wypełnia strony zdjęciami – jak pisze Kralka – “ubranych pod szyję kobiet, które znamy i podziwiamy”.
Żebyście jednak nie trwali w niepewności, dlaczego pan redaktor tak bardzo się rozjuszył, że aż krzyczy o przemocy i myli skąpe sukienki z zakutaniem po szyję, przeprowadziliśmy głęboki research dziennikarski. I już wiemy.

Po prostu sam chciał kupić “Twój Weekend”, ale go w tym ubiegli.
To jest ASZdziennik. Nic nie zostało zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...