Wyczyn Pameli Anderson. Zanalizowała zamieszki w Paryżu lepiej niż 90% tekstów, które o tym przeczytacie [CYTATY]

Fot. Twitter/Pamela Anderson
Zamieszki w Paryżu nie schodzą z pierwszych stron gazet nie tylko we Francji. Co o nich wiemy w Polsce? Mniej więcej tyle: że trwa ogólna demolka, płoną samochody, są ranni i tak dalej. I że – to już wiedza dla zaawansowanych – na początku chyba chodziło o podwyżkę cen paliw, ale teraz chyba o coś więcej, bo już trochę to trwa.


I w tym miejscu oddajemy głos Pameli Anderson. Tak, tej, którą pamiętacie ze “Słonecznego patrolu”. Nie, nie pomyliliśmy się, właśnie tej:Bo okazało się, że Anderson czterema tweetami zanalizowała zamieszki na poziomie absolwenta politologii albo przynajmniej dobrego tygodnika opinii.

Przeżyjmy to razem:
“Brzydzę się przemocą… ale czym jest przemoc ze strony tych ludzi i spalone luksusowe samochody w porównaniu ze przemocą strukturalną francuskich i światowych elit?”
“Zamiast wpatrywać się z fascynacją w ogień na zdjęciach, musimy zadać sobie pytanie, skąd to się wzięło.”
“A odpowiedź jest taka: z rosnących napięć między miejskimi elitami a ubogimi mieszkańcami wsi, między polityką, której twarzą jest Macron, a 99% ludzi, którzy mają dość nierówności – nie tylko we Francji, ale na całym świecie.”
“Prawdziwe pytanie brzmi: czy nieposłuszeństwo może być konstruktywne? Co przyniesie jutro? Czy progresywni politycy we Francji i na świecie będą potrafili spożytkować tę energię tak, abyśmy zamiast przemocy zobaczyli, jak tworzą się równe i egalitarne społeczeństwa?”

I to są poważne pytania. Takie, które w Polsce zadają sobie też najważniejsi politycy.

He he, no co wy. W przeciwieństwie do Pam nie mają na to czasu, bo prezydent jest za bardzo zajęty promocją paliw kopalnych, a premier wciąż dochodzi do siebie po pląsach do “Abba Ojcze” na urodzinach Radia Maryja.

To jest ASZdziennik, ale wszystkie tweety Pameli Anderson są prawdziwe.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...