Andrzej Duda atrakcją Szczytu Klimatycznego. Chodzi boso po rozżarzonych węglach, bo węgiel jest zdrowy

Fot. YouTube/BrainStuff/How Does Coal Walking Work?
Mistyków z całego świata zawstydził na Szczycie Klimatycznym w Katowicach prezydent Andrzej Duda – dowiaduje się ASZdziennik. Prezydent zaryzykował własnym ciałem i udowodnił, że węgiel nie szkodzi. Na oczach gości z ONZ przeszedł się boso po rozżarzonych węglach.


– Użytkowanie własnych zasobów naturalnych, czyli w przypadku Polski węgla, i opieraniu o te zasoby bezpieczeństwa energetycznego, nie stoi w sprzeczności z ochroną klimatu – ocenił prezydent w swoim przemówieniu w czasie COP24.

(Tak, Andrzej Duda naprawdę tak powiedział - przyp. red.)

O tym, że nie są to tylko puste słowa, goście z całego świata przekonali się na własne oczy.

Andrzej Duda rozkazał obsłudze wnieść na salę worek z węglem kamiennym, osobiście rozpruł go długim ostrym nożem, wysypał węgiel na środek sceny, polał benzyną i podpalił - donoszą świadkowie.

– Na sali zrobiło się cicho jak makiem zasiał, z głośników popłynęła psychodeliczna muzyka, a prezydent Polski zdjął buty, rozgarnął patykiem żar i stukając w nim o posadzkę ogłosił, że oto nadeszła próba ognia – napisali zdumieni dziennikarze CNN na Twitterze.

Jak prezydent powiedział, tak zrobił, a iskry się go nie imały! Ogień nie zdążył nawet przygasnąć, a prezydent otrzepując popiół ze stóp oświadczył niedowiarkom z całego świata, że czuje się teraz o niebo lepiej, poprawiło mu się krążenie, jest bardziej pewny siebie i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.


Dlatego jeszcze raz powtórzył swoje słowa o tym, że energetyka oparta na węglu nie stoi w sprzeczności z ochroną klimatu. Szacuje się, że krótkim i widowiskowym spacerem przekonał do alternatywnej medycyny opartej na węglu nie tylko zwolenników altmedu.

Ucieszyli się też eksporterzy węgla z Rosji i zarząd Elektrowni Bełchatów.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...