Wdzięczność 8-latek. Szkolny podręcznik świetnie przygotowuje je do życia w patriarchacie

Fot. facebook.com/katarzyna.mioda.33
Fragment podręcznika do II klasy wzbudził ostatnio niemałe poruszenie. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice wychwalają tekst, który przygotowuje dziewczynki do życia w patriarchalnym społeczeństwie.


– Cieszę się, że nie jestem podobna do brata. Chociaż Adam z dużym nosem, odstającymi uszami i krzywymi nogami całkiem nieźle wygląda. Dlaczego? Bo jest chłopakiem, a chłopakom, jak mówi mój tata, nie uroda jest potrzebna, tylko spryt, siła i intelekt. Wiem, co to spryt, siła, tylko nie bardzo rozumiem, co to jest ten INTELEKT – mówi Ala, bohaterka książki "Ja, ty - my. Ala i Adam na tropach zaginionego skarbu".

JA SIĘ PYTAM.... CO TO JEST za tekst w podręczniku do II...

Opublikowany przez Kasia Mioda Wtorek, 2 października 2018

Podręcznik robi prawdziwą furorę. Dziewczynki, mimo że nie rozumieją niektórych co trudniejszych słów, są zachwycone. Cieszą się, że wreszcie ktoś przygotowuje je do życia w społeczeństwie, w którym chłopcy mają wykazywać się sprytem, siłą i intle... inet... mądrością, a dziewczynki wystarczy, że będą ładne.

Ośmiolatki twierdzą, że tekst z podręcznika pomaga zdjąć z nich presję społeczną dorównywania mężczyznom i wreszcie mogą się skupić na tym, żeby ładnie (ale skromnie!) się ubierać i więcej uśmiechać.

A dziewczynki, które nauczą się tej czytanki na pamięć, jako zadanie na szóstkę dostaną do przeczytania inny podręcznik. Ten, który uczy, że jak ktoś cię molestuje, to nie należy być dla niego niegrzecznym.
To jest ASZdzienik, ale tekst z podręcznika dla drugoklasistów nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...