Miły gest księdza. Zobacz, jak wyjaśnia dzieciom, że najlepszą reakcją na molestowanie jest szacunek

Fot. 123rf.com / twitter.com/DorotaLoboda
Jak młoda kobieta ma powiedzieć NIE, gdy pada ofiarą molestowania seksualnego? Przede wszystkim powinna być miła i odnieść się do molestującego mężczyzny z szacunkiem. A przynajmniej tak twierdzi autor książki rozdawanej w szkołach ósmoklasistom.


Dorota Łoboda, szefowa fundacji Rodzice Mają Głos, opublikowała na Twitterze fragment książki "Życie na maksa. Poradnik uczuciowo - seksualny". Bardzo chcielibyśmy, żeby jej największym problemem było sformułowanie "na maksa" w tytule. Albo użycie Comic Sansa.
Na pytanie "ku**a, kto mógł napisać coś takiego?", mamy mało zaskakującą odpowiedź: ksiądz. Autorem jest kapłan Kongregacji Św. Jana i misjonarz w Kamerunie - Jean Benoit Casterman. Z poglądów taki francuski Terlikowski.

Oprócz okazywania molestującemu szacunku, duchowny zaleca jeszcze jedno rozwiązanie:

"Proś Najwyższego, który czyni cuda w sytuacjach takich jak te. Może "potrząsnąć" sercem twojego prześladowcy, który w końcu zostawi cię w spokoju, a nawet zacznie szanować i cenić. Czystość zawsze popłaca."

Instytut Profilaktyki Zintegrowanej, odpowiedzialny za warsztaty, w ramach których uczniowie otrzymali książki, sam jest zaskoczony, że do czegoś takiego doszło. Przeprasza i zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które rozdały materiały.

Z kolei polski Episkopat chętnie je pozna i zaprosi na kawę.
To jest ASZdziennik, ale cytaty z "Poradnika uczuciowo-seksualnego" nie zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...