Zmiana czasu na letni odwołana. Rząd będzie znęcał się nad kobietami o godzinę dłużej

Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała obywatelski projekt ustawy wstrzymujący zmianę czasu z zimowego na letni – podało biuro prasowe Sejmu. Oznacza to, że ministrowie i biskupi będą mogli pozbawiać Polki godności i zdrowia w pełnym wymiarze godzin. Przez cały rok.


Lepiej późno niż wcale. To komentarz, jaki najczęściej można usłyszeć na sejmowych korytarzach. Gdyby ustawodawcy nie zwlekali z ujawnieniem drzemiącego w nich bestialstwa, kobiety do roli inkubatorów możnaby sprowadzić już dawno.

– Prawa kobiet to anachronizm, który nie ma już ekonomicznego uzasadnienia – czytamy w uzasadnieniu projektu ustawy. – Co więcej, przyczynia się do wielu negatywnych skutków społecznych, takich jak przejęcie przez Polki władzy nad własnym ciałem i wywoływanie złudzenia, że w ogóle mają coś do powiedzenia.

Sejmowej komisji przyklasnęli już biskupi z konferencji Episkopatu. Ich zdaniem przestawiając zegarki z 2:00 na 3:00 mizogini z całego kraju tracą cenne 60 minut, przez co godzinowe niedobory na polu pogardy dla Polek były w skali roku zatrważające.

Ci, którzy już teraz martwią się, że rząd nie będzie wiedział co zrobić z dodatkową godziną na maltretowanie kobiet, mogą spać spokojnie. Pole do popisu jest naprawdę ogromne. Na serio, nie będą się nudzić. Gwarantujemy: słowo Chazana.

Jak ustalił ASZdziennik, w ostatniej chwili do ustawy udało się przepchnąć dodatkowy zapis. Okazuje się bowiem, że choć zegarków w Polsce nie będzie można przestawić o godzinę do przodu, to bez obaw będzie można je sobie cofnąć.

Głęboko do średniowiecza.

To jest ASZdziennik. Czarny Piątek nie zmienia godziny i startuje o 16:00.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie