Netflix otwiera sieć przychodni. Zamiast leków lekarze będą wypisywać recepty na seriale

Netflix otwiera sieć przychodni.
Netflix otwiera sieć przychodni. Fot. Wikimedia Commons / Frank Vincentz
Netflix otwiera w Polsce pierwsze centra medyczne i nieoczekiwanie staje się konkurencją dla LUX MED-u i Enel-Medu. W ich placówkach lekarze pierwszego kontaktu zamiast leków i tradycyjnych zwolnień będą przepisywać chorym odcinki konkretnych seriali do obejrzenia.

Netflixmed będzie świadczył pomoc w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej dla wszystkich subskrybentów.

– Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, którzy czują, że ze względu na stan zdrowia potrzebują zwolnienia do pracy lub na uczelnię. Przyjmiemy więc osoby przeziębione, cierpiące na chroniczne zmęczenie lub sezonową chandrę – informuje kierownik jednej z placówek.

Zależnie od dolegliwości pacjentom przepisywana jest kuracja złożona z odpowiednich filmów i seriali dostępnych na Netflixie. Oto przykładowa recepta:

– W przypadku lżejszego przeziębienia przepisuję zwykle 1 czy 2 sezony czegoś lekkiego, jak "Booklyn 9-9" czy "Glow". Ale zdarzają się też cięższe przypadki, które kwalifikują się na całych Madmenów – mówi internista przychodni Netflix Med.

Specjaliści ostrzegają jednak, że w przypadku zbyt częstego korzystania z terapii łóżkowo-serialowej mogą pojawić się skutki uboczne.

Które usunąć będzie można dopiero w Netflixowym SPA w Bieszczadach.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...