ASZdziennik w Wiadomościach TVP. Jak dobra zmiana zrobiła ze mnie wroga Polski:)

Piekło zamarzło. ASZdziennik w Wiadomościach.
Piekło zamarzło. ASZdziennik w Wiadomościach. Fot. TVP / Onet Rano
Dobra zmiana po tym, jak wstała z kolan i w przeddzień rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz wyruszyła na wojnę z całym światem pod hasłem "nie mam nic do Izraela, ale..." odkryła, że nikt jej nie popiera i jednak dogadać się z Izraelem trzeba. Rządowa propaganda zmieniła więc kurs i teraz udaje rzeczowych, spokojnych ludzi, którzy bardzo chcą się dogadać z Izraelem, ale źli rodacy wbijają im nóż w plecy. I tu pojawiam się ja.

Nie wszyscy znają granicę, jakiej nie powinno się przekroczyć w tej dyskusji [o bolesnej polsko-żydowskiej historii], tu wypowiedź redaktora naczelnego ASZdziennika – tak zaczyna się fragment w materiale głównego wydania Wiadomości TVP, w którym zostałem przedstawiony jako wróg dialogu-polsko żydowskiego na podstawie wypowiedzi z programu Jarosława Kuźniara w Onet Rano. Wypowiedź poprzedzona historycznym filmem z transportem ofiar Zagłady.

A tak do tego doszło.

1.


Najpierw kilka faktów o TVP, żebyśmy wiedzieli, z kim mamy do czynienia. Mamy do czynienia z TVP, w której w czasie kryzysu wokół ustawy o IPN: wpuszczono na antenę antysemickie komentarze ("Żydzi to gorsza plaga, niż islamiści i komuchy w jednym" - to jeden z cytatów), dopuszczono do antysemickiego ataku na Adama Sandauera w programie Magdaleny Ogórek, to też telewizja, w której prowadzący dopytywał rabina, ilu Żydów sprzedało swoich ziomków w czasie wojny. Tweety pracowników TVP łaskawie pominiemy.

2.


ASZdziennik w tym czasie wyjaśnia czytelnikom politykę rządu wobec Izraela w kilku znaczących GIF-ach. Proponujemy rządowi najprostsze wyjście z sytuacji. Stawiamy też portalowi braci Karnowskich ultimatum, w którym grozimy, że upublicznimy wybór antysemickich komentarzy pod ich tekstami (wPolityce w efekcie blokuje możliwość komentowania).


3.


Teraz sytuacja się zmieniła. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ludzie TVP zaczynają produkować materiały o dialogu z Izraelem. W związku z wizytą polskich negocjatorów w Izraelu pojawia się więc materiał "Trudny dialog o wspólnej historii", w którym strona polska jest tym razem przedstawiona jako grupa rzeczowych dyplomatów z normalnego kraju. Materiał zapowiadany przez Michała Adamczyka, znanego z sugerowania haniebnych powodów zwolnienia Władysława Bartoszewskiego z Auschwitz.

I tu wjeżdżamy z Jarosławem Kuźniarem i odpowiednio przyciętym fragmentem z Onet Rano, w którym mówiłem o mrocznych pretensjach części prawicy, która nie może wybaczyć, że to nie Polacy zostali narodem wybranym. Zwróćcie uwagę na te historyczne ujęcia tuż przed moją wypowiedzią. Żeby nie było wątpliwości, że pluję na polskie ofiary nazizmu. Ale i tak najbardziej podoba mi się koniec materiału, kiedy znów mamy "normalność" i przekaz keep calm do suwerena.


4.


Tymczasem polecamy całą rozmowę w Onet Rano, gdzie mówiliśmy z Jarosławem Kuźniarem o tym, że niepotrzebna nam ta awantura, bo i tak jesteśmy super narodem z górą Noblistów, genialnymi osiągnięciami i Robertem Lewandowskim. Że nie tylko Polacy mieli tragiczną historię. I że niestety, ale... Jezus nie był Polakiem;) Zaczyna się od 34 minuty.


5.
A i tak najlepsze dzieje się u Karnowskich, gdzie pojawia się najbardziej odpałowy tekst o tej "aferze". Z tym magicznym zdaniem:

Słuchając wypowiedzi Kuźniara i Madajczaka wyraźnie widać, że antypolonizm to poważny problem - niestety nasz naród jest też obrzydliwie atakowany przez niektórych Polaków…

Trwa ładowanie komentarzy...