Znój marketingowców. Nadal kombinują, jak kreatywnie użyć słowa „essa”

Aleksandra Kasprzak
07 grudnia 2022, 16:17 • 1 minuta czytania
Nadszedł sądny dzień, przed którym drżeli wszyscy marketingowcy. Ogłoszono Młodzieżowe Słowo Roku 2022 i teraz nikt nie uchroni się przed „essą”.
Fot. 123rf.com, Wirtualne Media/Młodzieżowe Słowo Roku 22
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

W uszach specjalistów ds. social mediów bynajmniej nie jest to okrzyk radości. Czeka ich całodzienna mordęga, podczas której w pocie czoła spróbują wykrzesać z siebie szereg kreatywnych kampanii z użyciem słowa roku. Wszyscy wiedzą, że nie ma innego wyjścia i tylko soczysta „essa” zapewni zasięgi oraz miejsce w sercu młodzieży.


– Nieważne, co wymyślę, bo i tak nazwą mnie boomerem – żali się 35-latek, wspominając swoją sromotną porażkę z zeszłego roku, gdy pokusił się o stworzenie memów ze słowem „śpiulkolot”.

Pracownicy korpo doskonale wiedzą, że „essa” została już wyeksploatowana na wszystkie możliwe sposoby, więc muszą wyszlifować swój post, by na sam jego widok z ust czytelników samoistnie wyrwał się okrzyk radości. Należy wybić się na tle jałowych „ess” wyrzygiwanych w byle kampaniach bez taktu i kontekstu przez reklamowe rekiny bez językowej ogłady.

– Może napiszę o tym, że trudno jest wrzucać „essę” w tekst, który nie ma essy – pomyślało na raz stu różnych marketingowców, chcących połączyć pracę z subiektywną tyradą na temat trudów słownych trendów.

– Czy użycie „essy” 9 razy wystarczy? – zastanawiają się umęczeni specjaliści ds. social mediów.

Jeszcze nie wiedzą, że Nagrodę Jury otrzymało słowo „odklejka”. A właśnie to ich czeka po całym dniu pisania dziwnych tekstów, które nie mają essy.

To jest ASZdziennik, ale to prawda.