Policja ostrzega: Do 2025 roku zabraknie zbrodni dla wszystkich podcastów kryminalnych

Łukasz Jadaś
Jeżeli ten drastyczny trend się nie odwróci, tysiące podcasterów zostanie bez środków do życia. Z danych opublikowanych przez policję wynika, że już za 5 lat na jedno morderstwo i tajemnicze zaginięcie będzie przypadać 12 podcastów kryminalnych.
Fot. 123rf.com / Spotify
Niepokojące prognozy opublikowała Komenda Główna Policji na konferencji prasowej w Warszawie.

– To wyraźny sygnał alarmowy dla Kryminatorium, Prawdziwych Zbrodni, Śledztwa Pisma, Piątego: Nie Zabijaj, Mafijnych Historii, Zabójczych Opowieści, Akt Sprawy, Kryminalnych Historii, Zagadek Kryminalnych, Historii Kryminalnych, Czarnej Polewki, No Nie Gadaj, Dorwać Bestię, Sylwetki Mordercy i 3687 pozostałych podcastów kryminalnych w Polsce – poinformował starszy aspirant Maciej Kownacki.

Na wykresie opublikowanym przez policję widać dwie linie: spadkową, z liczbą niewyjaśnionych morderstw i zaginięć w tajemniczych okolicznościach, i wzrostową, z liczbą podcastów kryminalnych w internecie.


Zdaniem policji, linie przetną się już w 2025 roku. Od tego momentu zbrodni będzie mniej niż podcasterów, którzy opisywaliby słuchaczom mroczne i niepokojące tajemnice.

– Opieszałość seryjnych morderców sprawia, że nie nadążają za tym dynamicznie rozwijającym się medium – tłumaczy apsirant. – Jeżeli staną się bardziej skuteczni, zagrożone będą także dokumenty Netflixa.

Na pocieszenie warto wspomnieć o uspokajającym komunikacie, który pojawił się w najnowszym biuletynie GUS-u.

Ze statystyk wynika, ze dziwnych typów mężczyzn dla Okuniewskiej nigdy nie zabraknie.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.