
Paradoks Puszczy Karpackiej został ujawniony przez Lasy Państwowe na konferencji prasowej. Okazało się, że zdaniem Lasów Państwowych Puszcza Karpacka nie istnieje, choć jednocześnie istnieje. By zapobiec tak niewygodnym pytaniom w przyszłości, Puszcza Karpacka zmienia nazwę.
Na stronie Lasów Państwowych pojawiła się już nowa definicja.
Puszcza Schrödingera - rozległe kompleksy leśne, jednocześnie rozciągające się i nieorozciągające w Karpatach i na Pogórzu Karpackim, zajmowane lub niezajmowane przez drzewostany świerkowe, jodłowe i bukowe znajdujące się w superpozycji. Jako obiekt kwantowy puszcza znajduje się równocześnie w każdym z możliwych stanów. Znajdują się i nie znajdują ostoje wielu rzadkich i chronionych gatunków zwierząt, takich jak niedźwiedź Schrödingera, ryś Schrödingera, żbik Schrödingera, żubr Schrödingera, wąż Schrödingera, kruk Schrödingera, bocian Schrödingera, puchacz Schrödingera.
Nowa koncepcja Puszczy Karpackiej powstała dzięki pomocy fizyków użyczonych przez Przemysława Czarnka. O co tu chodzi?
W ramach eksperymentu w puszczy umieszczono harverstery oraz drwali. Zdaniem ekspertów, jest 50 proc. szans, że na polecenie Lasów Państwowych piły zostaną uruchomione, a stuletnie drzewa wycięte. Czy stanie się tak w rzeczywistości? Do czasu podjęcia decyzji, drzewa są jednocześnie żywe i martwe, a puszcza jest, i jej nie ma.
To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.