Szok w internecie. W wywiadzie z Terlikowskim znaleziono 10 mądrych kawałków [CYTATY]

Fot. Paweł Małecki/Agencja Gazeta
Jeszcze parę takich rozmów i oficjalnie trzeba będzie uznać Tomasza Terlikowskiego za kogoś, kto ma ultrakonserwatywne poglądy co do aborcji i LGBT, ale poza tym jest mądrym człowiekiem. A jak coś czasem powie, to aż nie do wiary, że to ktoś z polskiej prawicy. Do takich wniosków dochodzimy po lekturze wywiadu, który zrobił z nim Grzegorz Sroczyński.


Cały wywiad przeczytacie w Gazeta.pl, a oto 10 mądrych cytatów, na widok których zdumiony internauta przeciera oczy i nie wierzy, że to mówi Terlik. I serio żaden nie jest zmyślony.

1. O imigrantach:
„Za ich [PiS] rządów znalazło się w Polsce milion imigrantów: Ukraińców, Pakistańczyków, Hindusów. Ta masa ludzi nieźle odnalazła się w Polsce i to mnie cieszy.”

2. I o tym, że trzeba im pomóc w integracji:
„Mam kolegę nauczyciela w jednej z podwarszawskich szkół. Opowiada, że w każdej klasie są dzieci wietnamskie, chińskie czy hinduskie. Jeśli ich rodzice są zamożni, to te dzieci się świetnie integrują, bo biorą korki z polskiego. A jak są biedne, to się nie integrują w ogóle i nie rozumieją lekcji. Nasze państwo nie ma żadnej świadomej polityki nauczenia tych dzieci języka, wprowadzenia ich w polską specyfikę. Biedny wpadnie do getta i nigdy z niego nie wyjdzie. Tego chcemy? Potrzebna jest jakaś polityka wobec imigrantów.”

3. O wielkich graczach internetowych:
„Z perspektywy konserwatywnego myślenia nie jest bardzo istotne, kto rządzi w danym państwie, tylko kto sprawuje władzę nad rozrywką i kulturą. Dla prawicowca, tak samo jak lewicowca, najważniejsze powinno być rozbicie monopolu GAFA i technokratów z Doliny Krzemowej. Bo jeśli chodzi o formację moich dzieci, to nie kształtuje ich pisowski czy razemowski program w szkole, ale to, co zobaczą na Facebooku i YouTubie oraz co im pokażą filtry Google w wynikach wyszukiwania. To jest tysiąc razy ważniejsze niż Kaczyński czy ktokolwiek inny u władzy.”

4. O Uberze:
„To coś niebywałego, że odbierane są prawa, co do których od 100 lat panowała zgoda, że są ważne i oczywiste: urlop, zwolnienie chorobowe, emerytura. I nagle przychodzą jakieś firmy, które pod pozorem postępu technologicznego cofają nas o 150 lat w rozwoju społecznym.”


5. O lewicy:
„W wielu kwestiach bym się dogadał z Razem. Progresja podatkowa, więcej pieniędzy na publiczne szpitale, komunikacja na prowincji, umowy śmieciowe, równe płace dla kobiet – to wszytko są kwestie wypływające ze społecznej nauki Kościoła.”

6. O tym, co PiS robi z sądownictwem:
„Skracanie ustawowych sędziowskich kadencji, usuwanie sędziów na emeryturę – to jest poważny błąd. Bo każdy później może zrobić to samo.”

7. O żołnierzach wyklętych:
„Część żołnierzy wyklętych ma na sumieniu zbrodnie np. wobec ludności żydowskiej czy białoruskiej, działy się rzeczy straszne. I nie możemy dawać laurek.”

8. O korekcie płci jako przykładzie na to, że potrzebna jest wymiana poglądów:
„Jestem przeciwnikiem zmiany płci i nigdy tego nie ukrywałem. Ale uważam, że jeśli nasze państwo od osób przechodzących procedurę zmiany płci wymaga wniesienia do sądu oskarżenia przeciwko własnym rodzicom, to popełnia gruby błąd. Nie powinniśmy prawnie nikogo poniżać. Gdyby nie działanie środowisk LGBT, gdyby nie wymiana myśli i informacji między obozami ideowymi, tobym w ogóle nie wiedział, że taki problem istnieje.”

9. O tym, że Kaja Godek kłamie:
„Niedopuszczalne jest też to, co Kaja Godek mówi o osobach homoseksualnych: że geje adoptują dzieci po to, żeby je potem molestować. Ja mogę być przeciwnikiem takich związków, ale nie muszę znajdować na poparcie swojego poglądu fałszywych i nieuczciwych argumentów!”

10. I odpowiedź na pytanie o to, czy zmieni poglądy na temat aborcji i małżeństw jednopłciowych:
„Nie. Ale wyobrażam sobie, że za 20 lat będę żył w społeczeństwie, w którym to będzie. Bardzo lubię Norwegię, pewnie mógłbym tam mieszkać. I tam to wszystko jest.”

To jest ASZdziennik, ale żaden cytat z Tomasza Terlikowskiego nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0PILNE: Dramat branży filmowej. Przyszła jedna książka i zrobiła najlepszy trailer tej jesieni [WIDEO]
0 07 prawdziwych sposobów na to, żeby mimo wieku poczuć się jak nastolatka
0 0Tak się kończy zabawa w Boga. Naukowcy stworzyli odrażającą hybrydę kasztana z żołędziem
0 0Bardziej polskoprawicowej wystawy nie będzie. Oto 7 dzieł z wydarzenia pod patronatem Morawieckiego

DZIEJE SIĘ

0 0Miłe spotkanie dwóch rodzin. Premier Luksemburga z mężem widzieli się z premierką Serbii i jej partnerką
0 0Panika na planecie podobnej do Ziemi. Namierzył ją gatunek, który jedną już zrujnował
0 099-latce ukradziono 4 tys. zł oszczędności, internauci je dla niej zebrali. I dorzucili 500 tysięcy [PRAWDA]
0 07 prawdziwych pytań od katechetki do uczennicy, która zgłosiła, że nie będzie chodzić na religię [WTF]
TEFAL 0 07 rzeczy, które możesz zrobić z leśnych śmieci, jeśli jesteś sarną
TVN 0 0PILNE: Jan Frycz alert dla całego kraju! Znów jest tym złym w serialu i nie będziecie chcieli tego przegapić
0 0Kaczyński pokazał się z żoną i dzieckiem. Żeby był wiarygodny, gdy mówi o polskim modelu rodziny
0 0Koniec chaosu w przepełnionych szkołach. MEN zamontuje sygnalizację świetlną na korytarzach
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie