Widzieliśmy "Politykę". 10 szokujących prawd, które Vega ujawnia o polskiej polityce

Fot. Materiały prasowe
Zrobiliśmy to. Obejrzeliśmy "Politykę", żeby napisać poniższy tekst, który przygotuje was na niektóre z licznych niuansów i subtelności. A tych najnowszy film Patryka Vegi jest pełen. W artykule są baaardzo delikatne spoilery, które zepsują seans tylko tym, którzy od 2007 nie oglądali telewizji ani internetu.


1. Wiele osób może odczytać "Politykę" jako zupełną fikcję powstałą w całości w umyśle Patryka Vegi. Nic bardziej mylnego! "Polityka" to niezwykle subtelna, niemal nieuchwytna aluzja do polskiej sceny politycznej. Bohaterowie filmu to odbicie realnie istniejących polityków. Na przykład filmowy prezes partii rządzącej to prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński, a poseł Władysław Skiba, która w filmie ma romans z poznaną na miesięcznicy smoleńskiej Julią to poseł Stanisław Pięta, który miał romans z poznaną na miesięcznicy smoleńskiej Izą.

2. Jarosław Kaczyński jest szarą eminencją polskiej polityki. Film Vegi ujawnia, że Kaczyński nie jest jedynie szeregowym posłem, a tak naprawdę ze swojego gabinetu steruje czołowymi politykami, jak chce!

3. Podopieczny szefa MON, wzorowany na, jak możemy się domyślać, Bartłomieju Misiewiczu wcale nie był merytorycznie przygotowany do pełnienia swojego stanowiska. Co więcej, nadużywał swoich uprawnień i prowadził hulaszczy tryb życia pełen alkoholu, narkotyków i seksu za pieniądze.

4. Filmowy szef MON nadaje "Misiewiczowi" przywileje, bo jest zafascynowany dwudziestoparolatkiem. Głównie jego fizycznością. W sposób wskazujący na skłonności homoseksualne. Macierewicz to gej.

5. Filmowy szef MON ukazany jest jako osoba niezrównoważona psychicznie, która w celu zachowania względnej jasności umysłu musi uciekać się do specyficznych zabiegów. Macierewicz to gej i wariat.

6. Religijność konserwatywnych polityków jest na pokaz. To może szczególnie szokować, ale w "Polityce" prawicowi posłowie dużo mówią o działaniu w imię Boga, chodzą do kościoła i modlą się w sejmowej kaplicy, ale ich czyny wcale nie są zgodne z chrześcijańską moralnością!


7. Ojciec Dyrektor z Torunia, który nieco przypomina faktyczną postać - Tadeusza Rydzyka, w filmie zaprezentowany został jako osoba żądna dóbr materialnych w zamian za poparcie swoich wiernych.

8. Vega zdaje się sugerować, że Jarosław Kaczyński, tak jak Antoni Macierewicz, jest gejem. To chyba pierwszy raz, gdy ktoś odważył się to zasugerować!

9. W "Polityce" wszyscy są siebie warci. Dostaje się nie tylko prawicy (choć głównie), ale też lewicy i opozycji. Lewicowi działacze mimo haseł miłości i tolerancji na ustach okazują się przekupnymi idiotami, a nawet gwałcicielami. Opozycja to wewnętrznie skłócona banda nieudaczników pod wodzą odrażającego cynika. Czy gdzieś jeszcze w świecie można znaleźć porządnych ludzi?!

10. W filmie politycy kłamią i kradną, i nie mają własnego zdania, i nie dbają o dobro Polski, tylko o własne. Kto wie, może w rzeczywistości też tak jest?

To jest ASZdziennik, ale szokujące prawdy z "Polityki" nie zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0PILNE: Dramat branży filmowej. Przyszła jedna książka i zrobiła najlepszy trailer tej jesieni [WIDEO]
0 07 prawdziwych sposobów na to, żeby mimo wieku poczuć się jak nastolatka
0 0Tak się kończy zabawa w Boga. Naukowcy stworzyli odrażającą hybrydę kasztana z żołędziem
0 0Bardziej polskoprawicowej wystawy nie będzie. Oto 7 dzieł z wydarzenia pod patronatem Morawieckiego

DZIEJE SIĘ

0 0Miłe spotkanie dwóch rodzin. Premier Luksemburga z mężem widzieli się z premierką Serbii i jej partnerką
0 0Panika na planecie podobnej do Ziemi. Namierzył ją gatunek, który jedną już zrujnował
0 099-latce ukradziono 4 tys. zł oszczędności, internauci je dla niej zebrali. I dorzucili 500 tysięcy [PRAWDA]
0 07 prawdziwych pytań od katechetki do uczennicy, która zgłosiła, że nie będzie chodzić na religię [WTF]
TEFAL 0 07 rzeczy, które możesz zrobić z leśnych śmieci, jeśli jesteś sarną
TVN 0 0PILNE: Jan Frycz alert dla całego kraju! Znów jest tym złym w serialu i nie będziecie chcieli tego przegapić
0 0Kaczyński pokazał się z żoną i dzieckiem. Żeby był wiarygodny, gdy mówi o polskim modelu rodziny
0 0Koniec chaosu w przepełnionych szkołach. MEN zamontuje sygnalizację świetlną na korytarzach
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie