6 ofiar gry w laser taga. Gracze przez pomyłkę dostali blastery z ostrą amunicją

https://www.flickr.com/photos/heipei
Sześć osób zginęło podczas gry w laser taga, cztery są ranne. Do tragicznego wypadku doszło na terenie X51 Areny w Warszawie. Zawinił jeden z pracowników, który źle skalibrował urządzenia i przez pomyłkę ustawił 600-krotnie większą moc laserów.


Laser tag to paramilitarna gra drużynowa dla osób, które są na tyle wysportowane, żeby wstać od Counter Strike'a, ale nie na tyle, żeby iść do wojska. I na tyle delikatne, żeby bać się siniaków od gry w paintball. Gracze biegają po specjalnie przystosowanym pomieszczeniu i strzelają do siebie wiązkami lasera. Zdobywają punkt, jeśli trafią przeciwnika w nadajnik umieszczony zwykle na kamizelce lub opasce.

I właśnie na bezpieczną, bezbolesną zabawę liczyła obchodząca 29. urodziny Karolina, jej chłopak Maciek oraz ich znajomi. Niestety nie wiedzieli, że zamiast plastikowych zabawek otrzymają śmiercionośną broń.

Panująca na arenie ciemność, głośna muzyka i adrenalina sprawiły, że dopiero po kilku minutach gracze zauważyli leżące na arenie ciała z dymiącymi dziurami o wielkości 10-groszówki. Dopiero gdy jeden z uczestników zabawy, Filip, strzelił przeciwnikowi kilkanaście razy w głowę, a ten nie wrócił do swojej bazy, mężczyzna zorientował się, że coś jest nie tak.

– Pierwszy raz doszło u nas do takiego wypadku – zapewnia właściciel X51 Areny. – Udzieliłem już pracownikowi, który źle skalibrował broń surowej reprymendy i zapowiedziałem, że jeszcze jedna taka wpadka i będę musiał potrącić mu z pensji koszty pogrzebu graczy.


Zaoferował on też ocalałej solenizantce w ramach rekompensaty darmową godzinę gry. Oczywiście kiedy już poradzi sobie emocjonalnie z żałobą i znowu będzie mogła chodzić.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie