FIFA 20 bez Ekstraklasy. Programiści myśleli, że to bug i pozbyli się jej z gry

Fot. 123rf.com
Ponad 6 miesięcy spędzili programiści EA Sports na walce z uciążliwym bugiem w nowej odsłonie serii FIFA – czytamy w serwisie Kotaku. Błąd psujący wrażenia z rozgrywki okazał się Ekstraklasą, najwyższą w hierarchii klasą męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Został już usunięty z gry.


– Przez ten bug 90-godzinne tygodnie pracy były normą – ujawnia jeden z pracowników EA Sports w rozmowie z Kotaku. – Piłkarze zachowywali się idiotycznie i groteskowo, nie reagowali na sygnały z kontrolera, biegali bez sensu w różne strony, i przez pół roku nie mogliśmy dojść, dlaczego się tak dzieje.

Suchej nitki na sztandarowym tytule EA Sports nie pozostawiali też beta-testerzy. Oceniali, że FIFA 20 jest zupełnie niegrywalna. Narzekali na brak dynamiki, nudę, pokraczne ruchy postaci, mało napięcia i całkowity brak radości z gry.

– Próbowaliśmy już wszystkiego, łącznie ze zmianą engine'u i ponownym nagraniem motion capture – zdradza pracownik EA. – I wtedy jeden ze stażystów dokonał niebywałego odkrycia.

Młody pracownik EA Sports odkrył, że po usunięciu z gry Arki Gdynia, Cracovii, Górnika Zabrze, Jagiellonii Białystok, Korony Kielce, Lecha Poznań, Lechii Gdańsk, Legii Warszawa, ŁKS Łódź, Piasta Gliwice, Pogoni Szczecin, Rakowa Częstochowa, Śląska Wrocław, Wisły Kraków, Wisły Płock i Zagłębia Lubin, gra jest całkowicie stabilna, w pełni grywalna, a wszystkie problemy zniknęły jak ręką odjął.

Na wieść o rozwiązaniu problemów z FIFĄ 20 kurs akcji EA na giełdzie w Nowym Jorku wzrósł o 9,6 proc. Prezes Electronic Arts Andrew Wilson zapowiedział już konferencję prasową, na której ma przeprosić graczy za wszystkie problemy z serią FIFA od 1994 roku.


W najbliższych dniach opublikowany zostanie bezpłatny patch, który usuwa Ekstraklasę także z FIFY 19.

Gracze liczą jednak na więcej.

Czekają, aż pojawi się poprawka, która usuwa Ekstraklasę.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę z Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie