Komendant ZHR przyjechał na zlot autem z hasłem "Stop homopropagandzie". Akurat takie miał pod ręką

Na terenie zlotu zorganizowanego z okazji 30-lecia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zaparkowane było auto z hasłami typu "Stop homopropagandzie i demoralizacji". Organizatorzy twierdzą, że nie była to zapanowana demonstracja. Mimo że autem przyjechał jeden z komendantów.


Jak podaje Interia, na aucie stojącym na zlocie ZHR we wsi Rybaki na Mazurach można było przeczytać takie mądrości jak "Małżeństwo i rodzina to chłopak i dziewczyna. Stop homopropagandzie i demoralizacji", "Przepraszamy Boga za Grzech Legalnego dzieciobójstwa nienarodzonych. Powstrzymajcie zabijanie bezbronnych" czy "Codziennie 3 nienarodzonych jest zabijanych w majestacie polskiego prawa". Był też adres internetowy Fundacji Pro - prawo do życia.

Komendantka i biuro prasowe zlotu zapewnili, że ZHR absolutnie nie zaplanowało postoju kontrowersyjnego auta i że wydając pozwolenie na wjazd w ogóle nie wiedzieli, jak ten samochód wygląda.

A potem przyznali, że przyjechał nim jeden z komendantów, żeby przywieźć nim sprzęt pionierski dla harcerzy z Gorzowa. I że zanim samochód został przeparkowany, stał wśród harcerzy cztery dni.

– Nie wiedzieliśmy, że taki samochód pojawi się na zlocie. Przyjechał nim komendant gniazda północno-zachodniego, który wykorzystał auto wyłącznie pragmatycznie. Obecność auta dała pole do szerokiej dyskusji w gronie instruktorskim na temat naszych wartości, które wynikają z Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego – powiedział naczelnik harcerzy harcmistrz Michał Markowicz

– Ten samochód został im udostępniony nieodpłatnie, a gorzowscy harcerze nie są zamożnym środowiskiem, więc z tego skorzystali – mówi harcmistrzyni Małgorzata Siergiej.

Czyli najwyraźniej komendant ZHR pożyczył samochód dostawczy, który, traf chciał, był cały w hasłach antyaborcyjnych i homofobicznych, wjechał nim na teren zlotu bez wiedzy przełożonych, a potem mimo ich sprzeciwu wobec "jakiejkolwiek propagandy" zostawił na widoku dzieciaków przez 4 dni.


Tak musiało być. Bo harcerz nie kłamie.

To jest ASZdziennik, ale to prawda.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie