10 niepotrzebnych rzeczy, które nosisz w torebce, bo tak. Sprawdź, czy masz je wszystkie [LISTA]

Fot. Pexels
Torebka na długim pasku, elegancka shopperka na łokieć albo zwykły plecak – gdzie my, kobiety, ruszyłybyśmy się bez naszych nieodłącznych towarzyszy? To jasne, że nigdzie, bo damskie ubrania z zasady są szyte tak, żeby broń Boże nie mieć kieszeni. Właśnie projektantom odzieży możemy podziękować za to, że zamiast wsunąć do kieszeni telefon, portfel i klucze, nosimy przy sobie w pojemnym, ciężkim worku całe nasze życie.


Czyli nie tylko telefon, portfel i klucze, ale także całą galerię zapomnianych, niepotrzebnych przedmiotów, które targamy ze sobą w tę i nazad, bo tak.

Sprawdź, czy masz je wszystkie:

1. Paragon

Król torebek. Występuje stadnie – wyrzucisz jeden, dobrze, ale bądź pewna, że w kątach torebki kryją się kolejne cztery. Zaleta paragonów? Dzięki nim możesz łatwo przypomnieć sobie różne ciekawe fakty takie jak ten, że w marcu kupiłaś balsam do ust i tampony, a rok temu masło było tańsze.

2. Zagraniczna moneta

Wspomnienie egzotycznej podróży, na przykład do Frankfurtu albo czeskiej Pragi. Moneta wytrzęsiona przypadkiem przy ludziach dowodzi tego, że jesteś obywatelką świata i chętnie poświęcasz czas na zagraniczne wojaże. A ponieważ żyjesz intensywnie, nawet nie masz czasu potem po nich posprzątać.

3. Zabawka twojego dziecka

Dla wszystkich zabieganych matek, które w sklepie, szukając portfela, wykładają na ladę bakugana, garść puzzli albo takie jajko strzelające wodą. Dodatkowe 10 punktów za wielkogabarytowe zabawki takie jak Baby Born albo mata sensoryczna.

4. Rękawiczki

W czerwcu. Hej, jeszcze trzy miesiące temu się przydawały.

5. Wynik cytologii

Jeśli od dawna byłaś ciekawa, co kryje się w tej kopercie, którą czasem przypadkiem wymacujesz w torebce palcami: nie przejmuj się dłużej. Tak, to cytologia. Ewentualnie może być wydruk USG tarczycy albo, jeśli jesteś młoda i żyjesz niebezpiecznie, ten wytęskniony negatywny wynik anonimowego testu na HIV. To była duża ulga, no nie? Teraz koperta z badaniem już zawsze będzie przywoływać miłe wspomnienia.


6. Urwany brelok od kluczy

Kiedyś na pewno przyczepisz go z powrotem.

7. Papierek po batonie

Orzechowego batona Corny zjadłaś w tramwaju dwa tygodnie temu, ale gdybyś jeszcze kiedyś zgłodniała w drodze do domu, zawsze możesz wylizać papierek. Praktyczne!

8. Strój na siłownię

Nosisz go przy sobie już od poniedziałku, bo może akurat dzisiaj po pracy się uda. No pewnie, kochana, optymizm to klucz.

9. Zapalniczka

To nic, że nie palisz od roku. W przyrodzie nic nie ginie i zapas zapalniczek, który zdążyłaś zgromadzić przedtem, na 100% jest równomiernie rozlokowany po twoich kurtkach, bluzach i torebkach. Ale spokojnie, zapalniczka przyda się nawet niepalącym! Teraz możesz m.in. poczęstować ogniem przystojnego nieznajomego albo w ciemnym lesie zabawić się w chochlika, który ognikiem zwodzi wędrowców na bagna.

10. Pojedyncza skarpetka

Bonusowe 10 punktów, jeśli to cudza skarpetka.

I bonusowe 50, jeśli masz j a k i e k o l w i e k pojęcie, skąd się tam wzięła.

To jest ASZdziennik. Być może akurat ty jesteś kobietą, która ma w torebce porządek jak w pruskim wojsku, ale uwierz – wszystkie wymienione przedmioty istnieją naprawdę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie