Mazurek: Imigranci to zamachy, gwałty, strach. Także ona: Szwedzi emigrują do Polski, ale super

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta / 123rf.com
Była rzeczniczka prasowa PiS Beata Mazurek napisała na Twitterze o straszliwych konsekwencjach otwartych drzwi dla imigrantów. Według udostępnionego przez nią artykułu wPolityce Szwedzi masowo uciekają z własnego kraju do Polski. W poszukiwaniu spokoju i normalności.


– Zamachy, wzrost przestępczości, gwałty, strach i strefy szariatu. Takie są konsekwencje multikulturalizmu i otwartych drzwi dla imigrantów.Szwedzi uciekają ze swojego kraju,aby w Polsce znaleźć spokój i normalność. A jeszcze nie tak dawno PO chciała ich przyjąć każdą ilość –zgroza - napisała europosłanka.
Abstrahując od dziwnej konstrukcji wypowiedzi, która sugeruje, że PO chciała przyjąć każdą ilość Szwedów, wypowiedź Mazurek mija się z prawdą. W jej wizji krwiożerczy Muzułmanie wyrzucają Szwedów z ich własnego kraju, a ci masowo przenoszą się do Polski.

Mazurek cytuje wPolityce, wPolityce cytuje Nasz Dziennik, a Nasz Dziennik cytuje m.in. Petera Imanuelsena, który na co dzień jest trollem, antyszczepionkowcem, zaprzecza Holocaustowi i uważa, że "Hitler miał trochę racji". Serwis wPolityce powołuje się też na takie źródła jak komentarze z grup na Facebooku.

– Trudno żyć w miastach, w których nie można bezpiecznie wyjść z domu po zmroku, dzieci nie mogą się bawić się na podwórku i wszystko wygląda tak, jakby kraj stał się na progu wojny domowej. Jestem tym zmęczony. Też planuję wyjazd do Polski – pisze Patrik z grupy "Szwedzi w Polsce".


W tekście pada stwierdzenie, że w Polsce swój pobyt zarejestrowało już 2,5 tysiąca Szwedów, a co roku przybywa ich kilkuset. Po pierwsze – ruch odbywa się raczej w drugą stronę, bo w samym 2018 do Szwecji wyjechało ponad 3800 Polaków. Po drugie rejestracja pobytu nie oznacza od razu emigracji – jest wymagana przy każdym pobycie powyżej trzech miesięcy. Na przykład jak jesteś Szwedem pracującym w szwedzkim korpo i firma Cię wysyła za morze.

Ale tak, ludzie emigrują, żeby znaleźć spokój i normalność. Tylko raczej nie Szwedzi a Syryjczycy i nie do Polski, a do Szwecji.

To jest ASZdziennik, Beata Mazurek nie została zmyślona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę z Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie