Koniec z dyskryminacją księży. Posłanka Sobecka właśnie obroniła ich przed prześladowaniem

Fot. Facebook/Anna Elżbieta Sobecka
Trzydzieści tysięcy polskich kapłanów kościoła rzymskokatolickiego może odetchnąć z ulgą. Wszystko za sprawą Anny Sobeckiej. To właśnie dzielna posłanka postanowiła dać odpór bestialskim atakom, których ofiarą nieustannie padają duchowni w Polsce. Na szczęście teraz, dzięki jej wstawiennictwu, katoliccy księża będą już bezpieczni.


Tarczą, którą Sobecka postawiła między strwożonymi kapłanami a rozszalałą tłuszczą, jest pismo do ministra Ziobry, w którym apeluje o otoczenie księży specjalną opieką.

Jako przykłady agresji wobec duchownych, oprócz poważnego ataku nożownika we Wrocławiu, posłanka PiS podaje m.in. awanturę w Turku (na plebanię przyszły osoby chcące złożyć akt apostazji i nakrzyczały na wikarego) albo sytuację w Rypinie (tam z kolei mężczyzna rzucił się z siekierą na ołtarz, a nie na księdza, ale to przecież to samo).

Co o inicjatywie posłanki sądzą sami księża? Zapytaliśmy.

– Teraz już nie muszę się bać – mówi w rozmowie z ASZdziennikiem ksiądz Patryk, 28-letni wikary. – Do tej pory żyłem w trwodze, że zaraz w Polsce rozpoczną się masowe pogromy katolickich kapłanów. Zaczną nas zamykać do obozów i już nie będzie tak, że na misje to jeżdżą najwięksi frajerzy, tylko wszyscy będziemy uciekać do Afryki.

Młodego księdza tonuje starszy kapłan, proboszcz z jednej z lubelskich parafii.

– W Polsce już tylko nieco ponad 90% ludzi deklaruje przynależność do Kościoła – przypomina duchowny. Jak mówi, ludzie, otumanieni ateizmem i lewackimi mediami, coraz bardziej agresywnie reagują na to, że księża wciąż robią to, czym od zawsze zajmowali się katoliccy kapłani: nauczają, udzielają sakramentów, uwłaszczają się na państwowym majątku, ukrywają pedofili i nawołują do nienawiści. Smutne!


Jak dowiaduje się ASZdziennik, niczego nie obawia się za to arcybiskup Jędraszewski.

Bo uprzedził lewacką agresję i sam pierwszy rzucił się na czerwoną zarazę.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty zostały zmyślone, ale posłanka Sobecka naprawdę poprosiła Ziobrę o ochronę dla księży.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę z Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie