Rząd reaguje na loty rodziny Kuchcińskiego do Rzeszowa. Rusza z programem nagród za wylatane mile

Fot. Facebook/Marek Kuchciński, 123rf.com
Szybką reakcją wykazały się polskie władze na wieść, że rodzina marszałka Marka Kuchcińskiego regularnie lata rządowym samolotem do Rzeszowa i Krakowa. Wreszcie ruszą z programem, na który bliscy marszałka czekali już długie miesiące. Chodzi o kartę lojalnościową, na której będą mogli zbierać punkty za wylatane mile.


Sprawę nagłośnił poseł PO Sławomir Nitras, który w dokumentach z Gabinetu Marszałka Sejmu odnalazł aż 6 lotów specjalnych z udziałem rodziny Kuchcińskiego.

– Wiemy, że nic nie zwróci rodzinie marszałka straconych już punktów, które mogli zebrać, gdybyśmy bardziej się pospieszyli z tą inicjatywą. Chcemy naprawić to niedopatrzenie – przeprosił już Kuchcińskiego Minister Infrastruktury.

Na specjalnej konferencji wypowiedział się także premier Mateusz Morawiecki.

– Polska nie pozostaje w tyle za światowymi gigantami takimi jak One World czy Miles & More – zadeklarował premier. – Czas na repolonizację przestrzeni powietrznej!

– Lepiej późno niż wcale – komentuje z kolei Marek Kuchciński. Jak dowiaduje się ASZdziennik, marszałek już od dawna miał nadzieję na to, że rząd wreszcie uruchomi podobny program lojalnościowy, ale przez skromność nie śmiał pierwszy o to prosić.

Wiadomo już, że rządowy program otrzyma nazwę Mile Narodowe, a karta lojalnościowa opatrzona będzie wizerunkiem orła – polskiego godła i króla przestworzy. Rodziny posłów będą mogły wymienić punkty zarówno na miejsca w pierwszym rzędzie na państwowych uroczystościach, jak i nagrody rzeczowe takie jak kubki, smycze i fajne pluszaki.

Bo przecież kolejne loty państwowym samolotem i tak mają za darmo.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone, ale Sławomir Nitras naprawdę pokazał dokumenty na to, że Kuchciński lata z rodziną rządowym samolotem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę z Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie