Dramat Rammsteina. Strażak OSP Chorzów bohatersko wyniósł ich z płonącej sceny

Fot. 123rf.com
Koncert zespołu Rammstein w Chorzowie został przerwany po brawurowej interwencji członka Ochotniczej Straży Pożarnej z Chorzowa – donoszą rozczarowani fani. Na widok słupów ognia na scenie obecny na koncercie strażak bohatersko ewakuował mistrzów industrial metalu w bezpieczne miejsce.


Jak podaje OSP, ogień pojawił się już w pierwszych minutach koncertu. Strażaka zaniepokoiły podmuchy ognia i wołanie o dochodzące ze sceny wołanie o pomoc.

– Buchnęły fajerwerki, usłyszałam za sobą "Zróbcie przejście! Nie ma powodów do paniki! Jestem z OSP!" i przedarł się na scenę niespełna dwie minuty po "Mein Herz brennt" – podkreśla jedna z fanek załamana przerwanym koncertem i zafascynowana szybką reakcja strażaka.

– Działania bohaterskiego członka naszej brygady polegały na demontażu miotaczy ognia, ugaszeniu płaszcza Lindemanna, wypłukaniu nafty z ust członków zespołu i doprowadzeniu ich w bezpieczne miejsce poza Stadion Śląski, a także na zneutralizowaniu ponad 2 ton materiałów pirotechnicznych, które znalazł w pobliżu sceny – czytamy w komunikacie OSP Chorzów.

Choć słupy ognia na scenie wyglądały bardzo groźnie, dzięki ofiarnej pomocy przedstawiciela OSP żaden z artystów nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Zespół znajduje się obecnie pod opieką psychologa.

– Szok wywołany zaprószeniem ognia spowodował, że muzycy odmawiali opuszczenia sceny i twierdzili, że tak ma być, mają to przećwiczone, i że to wszystko zgodne z planem – informują strażacy z Chorzowa.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie