Dramat Zalewskiej. Nauczyciel tłumaczy, gdzie zrobiła błąd, a jej się to do niczego w życiu nie przyda

Fot. 123rf.com
Mógłby dać jej spokój. Przecież jest na wakacjach w Brukseli. Mowa o upierdliwym facecie od polaka, który uwziął się na Annę Zalewską. Nauczyciel truje jej nad uchem o jakimś braku empatii wobec dzieci, a jej się to przecież do niczego w życiu nie przyda.


Belfer, który nie daje Zalewskiej żyć, to Paweł Lęcki, nauczyciel z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Sopocie.

W jednym wpisie na Facebooku Lęcki próbował wytłumaczyć Annie Zalewskiej i rodzicom uczniów, dlaczego młodzi ludzie z całej Polski zostali skrzywdzeni. A przecież Mateusz Morawiecki już dawno wystawił jej ocenę celującą.

– Szanowni Obywatele. Jestem nauczycielem. Jeszcze. Za chwilę nie będę – zaczyna swój wykład Lęcki, a Anna Zalewska zaczyna ziewać. – Podobnie jak sporo moich koleżanek i kolegów. Strajkowałem. Nazwaliście mnie nierobem. Martwiliście się o egzaminy. A teraz Wasze dzieci nie dostały się do żadnej szkoły.

– Nie wiem, czy wiecie, ale Wasze dzieci będą uczyły się w stołówkach. W piwnicach. Na strychu – truje Lęcki, a Anna Zalewska tylko patrzy na zegarek, aż wreszcie zadzwoni jakiś dzwonek na przerwę. – Bo szkoły nie są z gumy. Muszą gdzieś pomieścić dwa i pół rocznika. Będą uczyły się często dłużej, niż Wy jesteście w pracy. Bo będzie trzeba wprowadzić system zmianowy.

– Zdajesz sobie sprawę, że nikt nie będzie miał czasu dla Twojego dziecka? – przynudza Lęcki, a Zalewska już nie wytrzymuje z nudów. – Bo szkoły będą przepełnione? Będzie za mało dużych ludzi, żeby wysłuchać tylu ważnych małych ludzi. Tylko dlatego, że ktoś wybrał rząd, który tylko dla zasady, nie słuchając ekspertów, postanowił sobie zreformować oświatę. A tylko i wyłącznie cofnął ją w czasie i skrzywdził ludzi.


Najważniejsze jest jednak to – podkreślił Lęcki – że w swoim niszczeniu wszystkiego w edukacji, rząd z Zalewską wykazał pogardę wobec najsłabszych.

– Dzieci – wytłumaczył Lęcki, ale Zalewska przestała słuchać pół godziny temu, bo naprawdę jej się to do niczego w życiu nie przyda.

To jest ASZdziennik. Nic nie zostało zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie