Ratunek dla hejterów czarnej agentki 007. Oto 7 bezpiecznych filmów, w których grają sami biali faceci

Fot. Instagram/Lashana Lynch, WikiMedia Commons/Patmat film s.r.o., CC BY-SA 3.0
Jak donosi Daily Mail (a za nim wszystkie inne media), w najnowszym Bondzie agentką 007 zostanie Lashana Lynch. O ile samego Jamesa Bonda nadal będzie grał Daniel Craig, to jego słynny numer został przydzielony innej tajnej agentce. Nowa 007 ma te dwie wyróżniające ją cechy, że jest czarna i jest kobietą.


To łamiąca wiadomość dla wielu ludzi w internecie, którzy wciąż jeszcze nie otrząsnęli się po newsie, że czarnoskóra aktorka zagra syrenkę w filmie dla dzieci. Strach teraz chodzić do kina, bo człowiek może być pewien, że zaraz na ekranie pojawi się jakaś czarna baba.

Dlatego z myślą o wszystkich ludziach zniesmaczonych tym, że w MI6 może pracować czarna kobieta, stworzyliśmy listę bezpiecznych filmów, które można oglądać bez lęku. To obrazy pozbawione poprawności politycznej, w których główne role grają wyłącznie biali mężczyźni, bo wszak to z nich składa się świat.

Oto i one:

1. Locke
Przez cały film biały mężczyzna prowadzi samochód i rozmawia przez telefon. Liczba czarnych kobiet na ekranie: zero. Liczba kobiet na ekranie: zero. Liczba innych ludzi na ekranie: też zero.


2. Zjawa
Biały mężczyzna (w tej roli Leonardo DiCaprio) przedziera się przez białe zaspy, a ludzie o innej przynależności etnicznej grają jedyne role, które powinni – dzikich Indian.

3. Ona
Historia białego mężczyzny, który zakochuje się w sztucznej inteligencji. Zręczny zabieg Spike’a Jonze’a pozwolił uratować czas ekranowy, który w innej komedii romantycznej musiałby być przeznaczony na pokazywanie kobiety.

4. Sąsiedzi
Mądra, prosta opowieść o dwóch białych mężczyznach, którzy ramię w ramię dokonują skutecznych domowych napraw. Być może w którymś z odcinków nawet wnoszą lodówkę na czwarte piętro.

5. 12 gniewnych ludzi
Dwunastu białych mężczyzn zamkniętych w jednym pokoju. To po to, żeby w żadnym ujęciu nie zmieściła się poprawna politycznie czarna kobieta pochodząca ze świata zewnętrznego.

6. Muminki
Śnieżnobiałe stwory z dalekiej Finlandii – kraju, w którym nie występują czarne osoby. Główną postacią jest Muminek, pomysłowy chłopak, który kocha przygody. Tatuś i Mamusia Muminka (epizodyczna rola kobieca) tworzą zgodną, heteroseksualną parę. Uwaga: Ryjek jest brązowy.

7. Tajemnica Brokeback Mountain
Wzruszająca historia dwóch białych mężczyzn, kowbojów, którzy…

A nie, sorry, to nie.

To jest ASZdziennik. Lashana Lynch podobno rzeczywiście ma zagrać agentkę 007.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie