Kiedyś lepiej się narzekało, że kiedyś było lepiej [OPINIA]

Fot. 123rf.com
Kiedyś było lepiej. Kiedyś było mniej głupoty, chamstwa i innych negatywnych cech charakteru. A więcej było tych pozytywnych. Ludzie nie gapili się w ekrany telefonów, bo telefony nie miały ekranów, tylko tarcze. Ludzie z kiedyś nie gapili się w tarcze telefonów, bo nie byli tak głupi, jak ludzie z teraz. Gdyby teraz telefony miały tarcze, to ludzie by się w nie gapili. Tacy ludzie są teraz głupi, nie to co kiedyś.


Kiedyś wszystko było lepsze. Jedzenie było smaczniejsze i nie było zrobione z chemii jak teraz, tylko z natury. W naturze nie ma chemii. A przynajmniej kiedyś nie było.

Kiedyś alkohol był mocniejszy, seks przyjemniejszy, imprezy bardziej szalone. Kiedyś to się piło, pieprzyło i bawiło. I przestrzegało zasad. Teraz się nie przestrzega zasad moralnych, a jeśli nawet, to kiedyś zasady moralne były moralniejsze, tradycyjniejsze, chrześcijaństsze.

Muzyka ambitniejsza była, pinkflojdowsza. Open'er to kiedyś zapraszał zespoły, których słuchało się mając wtedy 19 lat, a teraz są tam tylko zespoły, których słucha się mając teraz 19 lat. 19 lat kiedyś było lepsze.

Kiedyś nawet narzekanie, że kiedyś wszystko było lepsze, było lepsze. Kiedyś, w przeszłości, to się dopiero krytykowało dalszą przeszłość, nie to co teraz. A to dlatego, że kiedyś w porównaniu do dalszego kiedyś żyło się bez porównania gorzej niż teraz w porównaniu do kiedyś.

O, jacy fatalni byli kiedyś ludzie, jedzenie, alkohol, seks, imprezy i zasady moralne, jeśli się pomyślało o tym, jak świetne to wszystko było wcześniej. Teraz to nie da się tak dobrze ponarzekać jak kiedyś, bo nawet nie jest tak źle.

Znaczy jest źle, obiektywnie jest gorzej niż kiedyś, ale subiektywnie kiedyś było gorzej, bo pamiętało się, jak dobrze było wcześniej. Znaczy wcześniej też nie było tak różowo w porównaniu do tego, co było jeszcze wcześniej. Wtedy to dopiero było...

To jest ASZdziennik. Kiedyś był lepszy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie