Nintendo pokazało budżetową wersję Switcha. Jest uboższa o 14 przycisków i 1770 gier

Fot. Nintendo.com
Nintendo zapowiedziało nową wersję konsoli Nintendo Switch - Nintendo Switch Super Lite. Będzie ona przenośna i przeznaczona dla fanów o znacznie mniejszym budżecie.


Nintendo Switch Super Lite pojawi się w sklepach tuż po wakacjach i będzie można ją nabyć już za $14,99. Dokładna europejska cena nie jest jeszcze znana, ale ma ona wynosić jedyne 50-60 zł.

Tak niska cena nie byłaby możliwa, gdyby nie pewne ograniczenia. Nowa konsola została zaprojektowana wyłącznie z myślą o graniu w trybie handheld, bez możliwości podłączenia jej do monitora. Nie ma też odłączanych Joy-Conów.

Nintendo Super Lite ma, oprócz guzika on/off, jedynie cztery przyciski (X, Y, A, B). Szczególną uwagę zwraca brak d-pada i analogów. Znacznemu okrojeniu padła też oferta gier. Na tradycyjnym Switchu można zagrać w 1771 tytułów, na Switchu Super Lite dostępnych jest o 1770 mniej. Jedyną grą na nową konsolę będzie na razie "Nu, Pogodi!" - zręcznościówka polegająca na zbieraniu wilkiem jajek w kurniku.

Yoshiaki Koizumi, producent generalny Nintendo Switch zapowiada, że Switch Super Lite już wkrótce całkowicie zastąpi konsolę Электроника ИМ.

To jest ASZdziennik, ale Nintendo naprawdę wprowadza nową wersję Switcha.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Gry
Trwa ładowanie komentarzy...