Gastrofaza ministra rolnictwa. Najpierw chciał jeść bobry, teraz ma chrapkę na polską mozarellę

Fot. Wikimedia Commons / Adam Kraina / CC BY-SA 4.0
Mrożone zapiekanki, sos do hamburgerów ze słoika, tradycyjna polska mozarella i przepyszne krajowe oliwki. To promowana przez Ministerstwo Rolnictwa oferta polskich produktów na eksport. Zaprezentował ją w Nowym Jorku minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.


– Kilka dni temu uczestniczyłem w Summer Fancy Food Show w Nowym Jorku, największym wydarzeniu branży spożywczej w USA – napisał na Facebooku pan Krzysztof, jeden z uczestników imprezy.W Nowym Jorku można było znaleźć też polski pawilon.

Pan Krzysztof pokazał, jakiego rodzaju produkty rząd uważa za eksportowe dobra, godne reprezentowania polskiej tradycji na świecie. To m.in. gotowe dania do mikrofalówek, wegańskie burgery, imbirowe ciasteczka, galaretki owocwe, mozarella i łososie

W katalogu zaznaczono, że współautorem katalogu jest rząd PiS i minister Jan Krzysztof Ardanowski. Podczas gdy zacofani Hiszpanie promowali swoje owoce morza, a prymitywni Włosi nudzili jakimiś kluchami, Polska zaprezentowała innowacyjną technologię głębokiego mrożenia i konserwowania.

Najciekawszą częścią polskiego katalogu jest jednak dział przepisami, w których używane są polskie produkty wymienione w książce.

– Brak mi słów by opisać, jak bardzo smutny, ale i komiczny jest to widok – pisze pan Krzysztof.

No więc zobaczcie i zapłaczcie.Więcej zdjęć we wpisie pana Krzysztofa.

To jest ASZdziennik. Minister rolnictwa nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...