Wpadka Wiadomości TVP. Chcieli zrobić o Biedroniu rzetelny materiał, ale znów się nie udało [WIDEO]

Fot. wiadomosci.tvp.pl
Tym razem naprawdę chcieli. To miał być rzetelny, oparty na faktach i zrealizowany zgodnie z etyką dziennikarską materiał o Robercie Biedroniu. Niestety, coś znów poszło nie tak i Wiadomości TVP we wczorajszym głównym wydaniu wypuściły informację, jakoby Biedroń chciał zostać naczelnym alfonsem Polek i zrobić z Warszawy drugi Bangkok.


"Są nie tylko piękne, ale też mądre, wykształcone i utalentowane. Ale Robert Biedroń widzi w Polkach przede wszystkim przedmiot pożądania. Lider Wiosny lansuje pomysł uczynienia z seksturystyki ważnej gałęzi polskiej gospodarki" – tak zaczął się materiał Wiadomości o tym, że Robert Biedroń proponuje promocję naszej ojczyzny za pomocą seksturystyki.

A dalej jest tylko gorzej, bo dostajemy kadry nocnego życia w Tajlandii, namysł nad tym, czy lansowanie seksturystyki znajdzie się we wspólnym programie Koalicji Obywatelskiej, a także ten obrazek:
– Naprawdę nie wiem, jak to się stało – żali się teraz ASZdziennikowi autor dyskusyjnego materiału Wiadomości. – Tym razem chciałem powiedzieć prawdę: że cały ten pomysł portalu, który połączy randki z turystyką, wcale nie wyszedł od Biedronia. Biedroń nawet go nie poparł. To tylko był list od jednego fana Wiosny.

To prawda, bo Biedroń tylko poszerował na Facebooku całą listę (fakt, interesujących) pomysłów na program, które dostał od wyborcy, i dodał taki komentarz:

– No więc ja chciałem to wszystko uczciwie powiedzieć, ale wyszło, jak wyszło – smuci się teraz pracownik TVP, który naprawdę nie wie, w którym momencie coś poszło nie tak.

Nieszczęśliwy reporter może sobie jednak pogratulować jednego. Przy pomocy sondy ulicznej, podczas której pytał młode kobiety, czy podoba im się pomysł randkowania dla celów promocji Polski, udowodnił jedno: że Wiadomości TVP twardo bronią praw kobiet, ich niezależności i tego, że należy im się podmiotowe traktowanie.


I mocno sprzeciwiają się seksizmowi w każdym przypadku, w którym nie pochodzi od PiS.

To jest ASZdziennik. Wiadomości TVP tak naprawdę wcale nam się nie żaliły, że chciały dobrze, ale za to ich materiał jest prawdziwy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...