Nowość na Messengerze. Doda 5 przycisków z kciukiem, żeby było łatwiej go wcisnąć

Fot. ASZdziennik.pl
Messenger wreszcie odpowie na najczęstsze zażalenie swoich użytkowników: zbyt trudno dostępny przycisk kciuka. Wprowadzi więc pięć nowych guzików, dzięki którym będziemy mogli wyrazić naszą akceptację.


Wszyscy to znamy. Znajomy lub znajoma pisze nam jakąś pozytywną wiadomość, a my chcemy szybko wysłać w geście zgody niebieski kciuk w górę, ale nie możemy go znaleźć w natłoku innych przycisków. Te problemy to już przeszłość.

Specjaliści od UX Messengera zastąpili ikonki mikrofonu, galerii zdjęć, aparatu czy tych czterech kropek, która w sumie nie wiadomo do czego służy niebieskimi kciukami. Z badań opinii wynikało, że te funkcjonalności były używane rzadko i zwykle przez pomyłkę.

– O rany, wreszcie! – cieszy się 27-letnia Basia poproszona o przetestowanie nowego interfejsu. – Już nie będzie takiego awkwardu, że nagle w losowym momencie rozmowy dodajesz przypadkowego gifa, bo palec Ci się omsknął.

Dział user experience Messengera pracuje teraz nad zastąpieniem ikoną niebieskiego kciuka niektórych liter na klawiaturze. Na początku mają to być te najrzadziej używane, jak Q, V, X, H czy F.

Na szczęście nawet jeśli wyślemy kciuk przypadkowo, zawsze jest to widziane z aprobatą jako wyraz zaangażowania w dyskusję i afirmatywnego nastawienia. I nigdy nie jest czymś niezręcznym, z czego trzeba się tłumaczyć.

To jest ASZdziennik, wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...