Mocny ruch rządu w sprawie IKEA. Chcą jasnej deklaracji, że regał BILLY jest hetero

Fot. ikea.com, Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Szerokim echem odbiło się zwolnienie pracownika IKEA, który w firmowym intranecie napisał, że geje i lesbijki sieją zgorszenie i – cytując Stary Testament – “będą ukarani śmiercią”. Postawa IKEA w sprawie zdradza, że sieć meblowa pozytywnie odnosi się do osób LGBT. Na szczęście na ten podejrzany fakt zareagował już polski rząd.


– Nie można dopuścić do tego, żeby sklepy promowały ideologię LGBT, a Polacy byli narażeni na zgorszenie – ogłosił na konferencji minister Zbigniew Ziobro. – Dlatego kierujemy do sieci IKEA zapytanie o to, czy regał BILLY jest heteroseksualny.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, już dziś ustawione gęsto obok siebie regały o męskim imieniu BILLY budzą niestosowne skojarzenia u wielu katolickich kupujących. Jeśli okaże się, że BILLY faktycznie jest homoseksualistą, trzeba będzie wycofać je ze sprzedaży.

Nie chodzi jednak tylko o ekspozycję w sklepach. Znane i (dotąd) lubiane regały BILLY są rozproszone w tysiącach domów w całej Polsce, podstępnie epatując domowników swoją niepewną orientacją seksualną. Magdalena Ogórek już zaapelowała, by prewencyjnie usunąć je przynajmniej z pokojów dziecięcych, gdzie mogą dokonać największych szkód.


O najmłodszych myśli z troską również Rafał Ziemkiewicz:

– Czy pokazalibyście dzieciom gejowskie porno? Nie? To dlaczego prowadzicie je do IKEA? – grzmi na Twitterze publicysta.

Jak zwracają uwagę aktywiści Ruchu Narodowego, należałoby się przyjrzeć także temu, że regał BILLY jest dostępny nie tylko w popularnym i odpowiednim dla Polaków białym kolorze, ale można kupić także jego czarną wersję.

Nie wiadomo jednak, czy Ministerstwo Sprawiedliwości znajdzie czas, by zbadać również tę kontrowersję.

Bo już obiecało, że weźmie pod lupę także fotel Ektorp, komodę Tarva i stolik Lack.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone, ale Zbigniew Ziobro naprawdę chce zlecić prokuraturze, żeby zbadała sprawę zwolnienia pracownika IKEA.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...