PILNE: Wychowawcza rola klapsa potwierdzona. Bite dzieci szybciej się uczą, że mają ch*jowych rodziców

Fot. 123rf.com
Konwencję o Prawach Dziecka trzeba będzie napisać od nowa. Jak podaje najnowsze wydanie magazynu "Science", naukowcy potwierdzili ważną rolę tzw. "klapsa wychowawczego".


Bite dzieci o wiele szybciej dowiadują się prawdy o bezradności swoich rodziców.

– Każde wyładowanie złości dorosłego człowieka na mniejszej, słabszej i bezbronnej istocie, daje niezwykłe efekty wychowawcze – potwierdzili badacze. – Bite dzieci o wiele łatwiej zapamiętują, że mają naprawdę chujowych rodziców.

Zdaniem ekspertów, kary cielesne zostawiają u dziecka widoczne ślady nie tylko na ciele. Klaps tłumaczy dziecku, że rodzica trzeba się bać, a przemoc jest idealną receptą na wszystkie życiowe problemy.

W porównaniu z dziećmi wychowywanymi bez przemocy, o wiele łatwiej rozwijają własne zaburzenia emocjonalne, częściej są ofiarami przemocy ze strony rówieśników lub – w wielu przypadkach – sami stają się jej sprawcami.

Dzięki biciu, dzieci częściej mają problemy z przestrzeganiem norm społecznych: wchodzą w konflikt z prawem, zachowują się nieetycznie, oszukują, kłamią i nie martwią się osobami, które skrzywdzili, podejmują ryzykowne, nieodpowiedzialne zachowania.

Jak czytamy w "Science", badacze zapowiadają już publikację kolejnych sensacyjnych wyników badań.

Nieoficjalnie wiadomo, że udało im się ustalić związek między biciem własnych dzieci a byciem nieudacznikiem.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały tylko trochę zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...