Rząd zbudował schron na zbliżającą się katastrofę klimatyczną. Pomieści zapasy węgla na 100 lat

Fot. Wikimedia Commons
Mateusz Morawiecki nazywa go "Arką Przetrwania", choć oficjalna nazwa to "Skarbiec Zagłady". Mowa o pancernym magazynie w ściśle tajnej lokalizacji, którego istnienie potwierdził premier. Pomieści zapasy węgla, dzięki którym po zbliżającej się katastrofie klimatycznej Elektrownia Bełchatów będzie mogła emitować CO2 jeszcze przez 100 lat.


Projekt magazynu to reakcja rządu Mateusza Morawieckiego na badania naukowe i ostrzeżenia klimatologów.

– Zgodnie z nowymi wyliczeniami, do 2050 roku globalna temperatura podniesie się o 3 stopnie Celsjusza – ostrzegł premier. – Oznacza to warunki poniżej progu przeżywalności, przez co nawet w Polsce nie będzie komu ratować węgla z kopalni – dodał, pokazując na prezentacji slajdy z wizualizacji przebiegu I Wojny o Wodę.

Premier powołując się na klimatologów przypomniał, że w wyniku zmian klimatycznych także Polska będzie zmagać się z coraz większą ilością nowotworów i śmierci wywołanych smogiem i emisją CO2, ekstremalnymi warunkami pogodowymi i powodziami. W warunkach walki o życie i przetrwanie, węgiel pozostanir sam sobie.

– Polski rząd dołoży starań, by węgiel w rzeczywistości postapokaliptycznej też mógł opalać Elektrownię Bełchatów – uspokoił Mateusz Morawiecki.

Dzięki węglom odłożonym w bezpiecznym na czarną godzinę w tajnym rządowych schronie, nawet po katastrofie klimatycznej emisja CO2 w Polsce będzie mogła powodować ponad 10 tysięcy przedwczesnych zgonów rocznie.

Schron wyposażony jest w ultranowoczesne zabezpieczenia i niezbędną instalację kanalizacyjną, która zapewni odprowadzenie wody oraz należytą wentylację magazynu. Głośniki zamontowane w magazynie emitują 24 godziny na dobę przemówienia Mateusza Morawieckiego i Beaty Szydło, które - jak zaobserwowano - dobrze wpływają na kondycję węgla w Polsce.


Budowa schronu wywołała już ostry spór wśród klimatologów – dowiaduje się ASZdziennik.

Zdaniem wielu z nich 100 lat zapasów węgla to gruba przesada. Bo dają Ziemi jeszcze góra 50.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...