Piłkarki nie zjadły śniadania. 7 nagłówków o Mundialu Kobiet, których nie ma w mediach, a powinny być

Reprezentacja Australii rozciąga się
Reprezentacja Australii rozciąga się Fot. Instagram/Tony Wignell
Dziwną pustkę można wyczuć w portalach sportowych mimo trwających Mistrzostw Świata FIFA Kobiet. Mundial we Francji oglądają miliony ludzi, a jednak wciąż brakuje właśnie tych artykułów, które są kluczowe dla kibiców. I nie, nie mówimy tu tylko o polskich mediach (nasz kraj nie zakwalifikował się na mistrzostwa).


Także na stronach L’Equipe, BBC czy nawet Daily Mail Sport próżno szukać najważniejszych doniesieniach medialnych, jakie w ogóle istnieją w sporcie – wiadomości, które pozwalają poczuć z ukochaną drużyną taką wspólnotę, jakiej nie doświadcza się z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami. Postanowiliśmy to nadrobić.

Sami napisaliśmy 7 nagłówków o Mundialu Kobiet, które nie ma w mediach, a powinny być.

Bo byłyby, gdyby grali mężczyźni.

1. Piłkarki zjadły śniadanie

Słynny pasek TVN24 powinien zainspirować kolegów z zagranicy. Nic tak nie działa na morale kibiców jak informacja, że ukochana drużyna właśnie dostarczyła sobie niezbędną dawkę białka, witamin i minerałów.

2. Piłkarki jadą autokarem na stadion. Tak wygląda ich autokar [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Niestety, przy tym Mundialu nawet uważny fan może myśleć, że piłkarki przemieszczają się z hotelu na mecze za pomocą magii i czarów. Co innego męskie reprezentacje, o których wiadomo, że jeżdżą uczciwym autokarem, a ich wejście na murawę dla nikogo nie jest zaskoczeniem, ponieważ poprzedzają je doniesienia medialne o tym, że rzeczywiście przyjechali na stadion.

3. Piłkarki w dobrych humorach przed spotkaniem z Niemcami

Nic nie jest takim prognostykiem umiejętności kadry i szans w nadchodzącym meczu jak odpowiedź "dobrze" na pytanie dziennikarza o samopoczucie przed meczem. To sprawia, że jeśli chodzi o męski futbol, o dobrych humorach zawodników warto informować nawet w przypadku meczów rozgrywanych przez takie drużyny jak Tahiti.


4. Piłkarki wróciły do hotelu w Nicei

Informowanie o tym, że reprezentacja ma gdzie spać, w przypadku męskiej piłki jest już wysoko rozwiniętą sztuką. Także kibicom kobiecego futbolu należy się pełna informacja o tym, że drużyna jest w bezpiecznym miejscu i nie szlaja się bez celu po mieście.

5. Piłkarki muszą trenować przy zasuniętym dachu

Na szczęście piłkarki radzą sobie nawet w tak ekstremalnych warunkach, więc nie warto robić newsa z jakiegoś głupiego dachu. Jak wiadomo, trening przy zasuniętym dachu to o wiele bardziej dramatyczna wiadomość, jeśli chodzi o reprezentację mężczyzn.

6. Alex Morgan zdenerwowała się na dziennikarza! Ostra odpowiedź Amerykanki

Nie wiemy, czy to dlatego, że ani najskuteczniejsza napastniczka Mundialu, ani żadna inna piłkarka nie denerwuje się na dziennikarza. Być może dzieje się tak bez przerwy, ale ta ważna wiadomość pozostaje poza światłem reflektorów? Nie wolno tak trzymać widzów w niepewności. Każda irytacja piłkarza może zaważyć na wielu sprawach i należy o niej mówić.

7. Paryż: Amandine Henry przyjęła zaskakujących gości. To jej współpracowniczki

Bo chyba nie tylko Lewandowski w Arłamowie może przyjmować zaskakujących gości, jakimi są jego współpracownicy.
To jest ASZdziennik. Wszystkie tytuły zostały zmyślone, bo przecież komu by się chciało pisać o takich głupotach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...