PiS ujawnia program na 2051 rok. Da 500+ na każde dziecko, które nie umrze od smogu ani z gorąca

Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta / 123rf.com
Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło właśnie program, który sięga o wiele dalej niż tegoroczne wybory. Partia zamierza kontynuować swoją politykę socjalną i zapowiada, że w 2051, kiedy zacznie się 10. kadencja rządu PiS z rzędu, rozda 500+ na każde dziecko, które nie umrze w wyniku skutków katastrofy ekologicznej.


– Rząd konsekwentnie realizuje program i będzie to robić także za 32 lata – powiedział na konferencji prasowej premier Morawiecki.

Premier stwierdził, że w 2051 może brakować wielu rzeczy, jak czyste powietrze czy woda pitna, ale nie zabraknie pieniędzy na polskie dzieci. Bo "to w ich rękach leżeć będzie dobro Polski". A przynajmniej w rękach tych, które przeżyją nadchodzącą katastrofę ekologiczną.

– Rok 2051 wydaje nam się odległą przyszłością, ale musimy myśleć perspektywicznie – przypomniał Morawiecki. – Niech Polacy wiedzą, że nawet za trzy dekady otrzymają te 6000 zł wsparcia rocznie na różnego rodzaju potrzeby, takie jak system oczyszczania skażonej wody, skafandry ochronne czy licznik Geigera.

Eksperci przewidują, że koszty programu Rodzina 500+ w 2051 roku znacznie się obniżą względem czasów obecnych, ponieważ około 80% dzieci nie dożyje trzeciego roku życia.

Mateusz Morawiecki przepowiada też inne sukcesy po 36 latach rządów PiS. Według niego polska gospodarka jeszcze bardziej rozkwitnie, a wzrost PKB sięgnie 5,5%.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone. Jeszcze.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...