Oto 5 tekstów, którymi wstyd hejtować 13-latkę. I lista dorosłych facetów, którzy nie mieli takich oporów

Fot. YouTube/Jaap Arriens
Co robić, by chronić dzieci przed hejtem w internecie? Jak zachować rozwagę, kiedy w protesty polityczne angażują się nastolatki? Czy dorosłym politykom wypada organizować chamską nagonkę na 13-letnią dziewczynkę? Oto ważne i aktualne pytania, które w najmniejszym stopniu nie zajmują dorosłych mężczyzn na polskiej prawicy.


13-letnia Inga Zasowska w każdy piątek ma zamiar siedzieć pod Sejmem, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec bierności polityków co do kryzysu klimatycznego. Ingę inspiruje Greta Thunberg i zapoczątkowany przez nią szkolny strajk dla klimatu. Niestety, Greta Thunberg nie inspiruje Polski, która właśnie zablokowała unijne porozumienie klimatyczne.

To właśnie rozbieżność tego, co na temat kryzysu klimatycznego myślą Inga i Greta (które lubią dostęp do wody pitnej i jak ludzie nie umierają z gorąca), a co – rząd (który ma te sprawy gdzieś), pchnęła grupę dorosłych mężczyzn do tego, żeby zhejtować 13-latkę.

Tak kompleksowo, że na podstawie ich zachowania da się stworzyć pełną instrukcję, jak zhejtować w internecie nastoletnią dziewczynkę tak, żeby jej w pięty poszło.

Brawo, panowie.

1. Zasugeruj, że jest głupia.

Tylko nie używaj słowa “głupia”, żeby nie było. Bądź sprytny tak jak Kamil Bortniczuk – poseł na Sejm RP, członek Porozumienia Jarosława Gowina, który sam ma czworo dzieci i na pewno chciałby, żeby o nich też tak ludzie pisali w internecie.

2. Ogłoś, że skoro Inga ma taką samą fryzurę jak Greta Thunberg, to się nie liczy.

W ten sposób pójdziesz w ślady Pawła Budrewicza, eks-prokuratora, prezesa stowarzyszenia "Lubię miasto" i eksperta Centrum im. Adama Smitha.

W kolejnym tweecie doczep się, że skoro 13-letnia dziewczynka nie ma makijażu, to wszystko jest ustawione.
3. Oceń, że siedzenie latem w upale pod Sejmem i mierzenie się z hejtem prawicy to przyjemny sposób na zdobycie sławy.

Tak, jak zrobił to Mateusz Parys, politolog, który w swoim czasie zamiast siedzenia pod Sejmem wybrał jednak współtworzenie organizacji Młodzi dla Polski razem m.in. z dzisiejszym młodym wilkiem PiS, Sebastianem Kaletą.

4. Powiedz, że do strajku dla klimatu przymusiła ją matka.


Do tego mądrego wniosku doszedł Dariusz Matecki, szczeciński radny z Solidarnej Polski.

Aha, jeśli matka wydaje ci się za słabą figurą retoryczną, zawsze pozostaje Soros.
5. Po prostu wrzuć taką kompilację:

Bo właśnie tak na protest nastolatki w kwestii ekstremalnie ważnej dla całej ludzkości zareagował Stanisław Janecki, 63-letni dziennikarz i publicysta, obecnie pełniący rolę telewizyjnego mędrca w TVP Info.

6. A w bonusie: jeśli jesteś premierem, wyjaśnij, że drogie dziecko, nie będziemy ratować klimatu właśnie dla twojego dobra.

Tak, jak zrobił to Mateusz Morawiecki.

To jest ASZdziennik, ale żaden z cytatów nie został zmyślony.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...