Wyczyn prawdziwego Polaka. Zapytał dziennikarkę, czy jest muzułmanką, bo włożyła wisiorek z księżycem

Oto wisiorek z księżycem
Oto wisiorek z księżycem Fot. Facebook/Justyna Suchecka, Twitter/Justyna Suchecka
Do bardzo ważnej rozmowy doszło ostatnio na Twitterze. Wszystko za sprawą czujnego internauty o pseudonimie Prawdziwy Polak (tak, jego konto naprawdę się tak nazywa), który postanowił zapytać dziennikarkę Justynę Suchecką o to, co symbolizuje jej biżuteria. I czy przypadkiem nie jakąś obcą religię.


Ona na co dzień pisze o edukacji w Gazecie Wyborczej i prowadzi na YouTube kanał o książkach. On – jak dowiadujemy się z twitterowego opisu – ma poglądy prawicowe, chce, by Polska była silna i niezależna, i jest wielkim fanem Wisły Kraków. Niestety, zapomniał dodać do swojego biogramu jedno: „Niestrudzony tropiciel islamu”.

Właśnie to detektywistyczne hobby przywiodło go do rozpoczęcia tej wymiany zdań:
Niestety, mimo wzięcia Sucheckiej w krzyżowy ogień pytań, Prawdziwemu Polakowi nie udało się dowiedzieć, czy aby na pewno nie jest muzułmanką, a podejrzany amulet na jej szyi to zwykła biżuteria, a nie złowrogi symbol innowierców.

I dlatego, zamiast dociekać dalej, postanowił sam zasugerować swojej rozmówczyni inny stylowy wybór:
Jak dowiaduje się ASZdziennik, prawdziwy powód, dla którego dziennikarka uparcie nosi na szyi srebrny wisiorek z księżycem, nie ma jednak najmniejszego związku z religią Persów, Egipcjan i polskich Tatarów.


Jej biżuteria niesie ze sobą zestaw znaczeń o wiele bardziej tajemniczych, egzotycznych i przede wszystkim obcych nam kulturowo.

Bo chodzi o kosmiczną magię z dalekiej Japonii.
To jest ASZdziennik. Nie mamy stuprocentowej pewności, czy Justyna Suchecka naprawdę jest Czarodziejką z Księżyca, ale cała reszta jest prawdziwa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...