Wpadka Kaczyńskiego. Obraził się na Vegę za hejterski film, wyszło, że obejrzał swoje przemówienia

Fot. facebook.com/PatrykVegaOfficial / Grażyna Marks / Agencja Gazeta
Patryk Vega szykuje film, który ma brutalnie obnażyć prawdziwe oblicze polskiej polityki. Ze znaną sobie subtelnością nazwał go "Polityka". A ponieważ zapowiada się, że pojedzie po PiSie i to w okolicy wyborów, to wypowiedział się o nim sam Jarosław Kaczyński.


– Mamy do czynienia z coraz wyraźniej pokazywanym, pewnie państwo słyszeli o zapowiedziach filmu Vegi, hejtem, czy przygotowaniem do takiego wielkiego hejtu, wielkiego ataku na zasadzie, że nie liczą się żadne fakty, albo są wykorzystywane w sposób instrumentalny do uogólnień, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – mówił prezes PiS podczas XIV Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" w Spale.

Kaczyński mocno skrytykował fragmenty filmu, w których aktor wcielający się w jego rolę mówił o Polakach gorszego sortu czy wchodził na sejmową mównicę "bez żadnego trybu" i wyzywał posłów opozycji od mord zdradzieckich.

– To są, proszę państwa, nieudolne próby szkalowania Prawa i Sprawiedliwości, i mnie personalnie, próby wmawiania Polakom, że tak wygląda polska polityka – mówił Kaczyński. – W dodatku radziłbym panu Patrykowi Vedze zmienić głównego aktora, bo obecny nie dość, że jest mierny technicznie, to jeszcze zupełnie niepodobny.

Prezes PiS wyznał też, że próbował oglądać urywki filmu z postacią wzorowaną na Krystynie Pawłowicz, ale nie dał rady.

– Sugerowanie, że kultura wypowiedzi członków Prawa i Sprawiedliwości to taki rynsztok jest obrzydliwe i tak oderwane od rzeczywistości, że pan Vega chce chyba nakręcić film science fiction – oburzył się polityk.

W odpowiedzi na zarzuty, Patryk Vega mocno się zdziwił, bo żadne fragmenty "Polityki" jeszcze nie są dostępne.

To jest ASZdziennik. Wszystkie wydarzenia i cytaty zostały zmyślone, ale Jarosław Kaczyński naprawdę oburzył się na film Patryka Vegi.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...