20 zdań o upałach, które znajdziesz na każdym portalu w Polsce [AFRYKAŃSKI ŻAR ZAGŁADY EDITION]

Fot. 123rf.com
Pracownicy portali internetowych to grupa zawodowa najbardziej narażona na skutki panujących w Polsce upałów – dowiaduje się ASZdziennik. Codziennie muszą pisać o afrykańskim żarze, a przecież synonimy "upału" kiedyś się skończą. Zebraliśmy 20 dowodów na to, że choć upały trwają dopiero tydzień, to portale już zaczynają się powtarzać.


Oto 20 zdań, które padają w każdym internetowym artykule o upałach.

1. Temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza.

2. Bardzo gorąco.

3. Fala ekstremalnych upałów nad Polską.

4. Dotkliwy afrykański skwar.

5. Mordercza spiekota.

6. Nie ma czym oddychać, a będzie gorzej.

7. Tropikalna masakra.

8. Podzwrotnikowy armagedon.

9. Rozżarzone skwierczenie zagłady.

10. Kto włożył Polskę na trzy zdrowaśki do pieca?

11. Wiemy, co czuli górnicy z S01E03 "Czarnobyla".

12. Wszyscy spłoniemy.

13. Grecki Helios, babiloński Szamasz, egipski Re, rzymski Sol, słowiański Dażbóg, indkaski Inti i celtycki Lugh chcą podpalić Polskę.

14. Przede mną żadne nie wszczęło się życie, prócz odwiecznego - ja wiecznie stoję. Rzućcie nadzieję, wy, co na spacer wychodzicie.

15. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

16. A jeźliby ci ręka się pociła, odetnij ją; bo lepiej jest tobie ułomnym wnijść do żywota, niżeli dwie ręce mając, iść do piekła w on ogień nieugaszony, gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie.

A jeźliby ci noga się oparzyła, odetnij ją; bo lepiej tobie chromym wnijść do żywota, niżeli dwie nogi mając, być wrzuconym do piekła, w ogień nieugaszony, gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie.

A jeźliby cię w oko słońce raziło, wyłup je; bo lepiej tobie jednookim doczekać jesieni, niżeli dwoje oczu mając, wrzuconym być do ognia piekielnego, gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie.

17. W przestrachu, zamęcie i obłąkaniu nie wiedziano wreszcie, gdzie uciekać. Drogi były zawalone rzeczami, a w wielu ciasnych miejscach wprost zamknięte. Ci, którzy chronili się na rynki i place, otoczeni naokół morzem ognia, poginęli od żaru. W miejscach, do których płomień nie doszedł, poznajdowano później setki ciał spieczonych na węgiel, choć i tu, i owdzie nieszczęśliwi wyrywali płyty kamienne i dla ochrony przed żarem zagrzebywali się do połowy w ziemię. Żadna prawie z rodzin zamieszkujących środek miasta nie ocalała w zupełności, dlatego wzdłuż murów i u wszystkich bram, i na wszystkich drogach słychać było wycia rozpaczliwe kobiet, wywołujących drogie imiona zaginionych w tłoku lub w ogniu.

Lecz nic nie pomagała ni rozpacz, ni bluźnierstwa, ni pieśni. Klęska zdawała się być nieprzepartą, zupełną i nieubłaganą jak Przeznaczenie. Koło Stadionu Narodowego zapaliły się składy konopi i lin, których potrzebowano mnóstwa do cyrków, aren i do wszelkiego rodzaju machin używanych przy igrzyskach, a zarazem przyległe budynki zawierające beczki smoły, którą smarowano liny. Przez kilka godzin cała ta część miasta, za którą leżało Pole Mokotowskie, świeciła tak jasnożółtym płomieniem, że na wpół przytomnym z przerażenia widzom wydawało się przez jakiś czas, iż przy powszechnej zgubie porządek dnia i nocy został również pomieszany i że widzą blask słoneczny. Lecz potem krwawy jednolity blask pokonał wszystkie inne barwy płomieni. Z morza ognia strzelały ku rozgorzałemu niebu jakby olbrzymie fontanny i słupy płomienia, rozwiewając się w górze w ogniste kiście i pióra, wiatr zaś porywał je, zmieniał w złote nici i włosy skier i niósł hen nad Powiślem, aż ku Skaryszakowi. Noc stawała się coraz widniejsza; samo powietrze zdawało się być przesiąknięte nie tylko blaskiem, ale i płomieniem. Wisła płynęła żywym ogniem. Nieszczęsne miasto zmieniło się w jedno piekło. Pożar ogarniał coraz większe przestrzenie, brał szturmem wzgórza, rozlewał się po równinach, zatapiał doliny, szalał, huczał, grzmiał.

18. Upały 2019. Żar leje się z nieba. Mamy najlepsze sposoby na upały. Jak radzić sobie z upałem? Polskę nawiedziły upały. Ekstremalne temperatrury panują w całym kraju. Oto 10 najlepszych sposobów na upał. Dopadły nas upały, a sposobów na chłodzenie jest coraz mniej? Sprawdź, jak radzić sobie z wysoką temperaturą. Sprawdź nasze porady na temat walki z falą gorąca. Walcz z tropikalną masakrą. Dzięki tym sposobom poradzisz sobie z upałami. Oto najważniejsze rzeczy na upał. O tym należy pamiętać w czasie wysokich temperatur. Zobacz, co robić, by poradzić sobie z wysokimi temperaturami. To najlepsze porady na upał. Chcesz uniknąć złego samopoczucia w upał? Zapoznaj się z naszymi sposobami. Słońce świeci mocno. Jak sobie poradzić? Oto ważne RADY na upały, które warto znać. Domowe sposoby. Sprawdzony poradnik na upały. [SPRAWDŹ NA DZIENNIKZACHODNI.PL]


19. POLSKIE TEMPERATURY BUDZĄ ZADROŚĆ W KALIFORNIJSKIEJ DOLINIE ŚMIERCI

20. 20 zdań, bez których portale nie potrafią napisać o upałach.

To jest ASZdziennik, ale portale naprawdę piszą tak o upałach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...