Geniusz ministra kultury. Sprawił, że Szczygieł, Wiśniewska i Springer zagrali w jednym filmie [WIDEO]

Fot. MiedziankaFest
Darmową przepustkę do świata filmu dał trójce reportażystów z Polski szczodry minister kultury Piotr Gliński. Gliński nie przyznał dofinansowania najważniejszym festiwalom literackim w Polsce i sprawił, że Mariusz Szczygieł, Ilona Wiśniewska i Filip Springer zagrali właśnie w jednym filmie. Mogą wreszcie zająć się czymś poważnym, a nie jakimśtam pisaniem.


Gdyby nie geniusz Piotra Glińskiego, reportażyści nadal męczyliby się nad kolejnymi książkami o Spitsbergenie, Radomiu czy Pradze.

Dopiero brak dofinansowania dla festiwali promujących czytelnictwo sprawił, że reportażyści mogą z czystym sumieniem przerwać pisanie i polansować się na ekranach.

I prosić czytelników o finansowe wsparcie, którego Ministerstwo Kultury odmówiło dla dobra czytelnictwa i literatury.
– Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz kolejny odmówiło dofinansowania festiwalowi MiedziankaFest – ogłaszają Szczygieł, Wiśniewska i Springer, zadowoleni z szansy, którą dał im minister kultury. – Wraz z tą imprezą znaleźliśmy się w prestiżowym gronie najważniejszych imprez literackich w Polsce.

Wprowadzenie pisarzy do ciekawszego i bardziej atrakcyjnego od ponurych książek świata filmu i zbiórek internetowych to nie jedyna zasługa Piotra Glińskiego.

Bo dzięki Piotrowi Glińskiemu każdy może stać się ministrem kultury.

Wystarczy odrobinę dofinansować MiedziankaFest lub wesprzeć festiwal Conrada.

To jest ASZdziennik, ale Ministerstwo Kultury naprawdę promuje aktorstwo wśród reportażystów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...