Zmiany w chrztach. Kandydatki na chrzestne będą musiały spełnić kryterium dochodowe

Fot. 123rf.com
Duże zmiany dla kandydatów na rodziców chrzestnych. Biskupi z Konferencji Episkopatu Polski zapowiedzieli nowelizację Kodeksu Prawa Kanonicznego. Dziecko do chrztu będą mogły podać jedynie osoby, które spełnią kryteria dochodowe.


Dziś wystarczy być katolikiem, ukończyć 16 lat i przyjąć trzy sakramenty wtajemniczenia: chrzest, bierzmowanie i Eucharystię.

Od nowego roku liturgicznego nie będzie już jednak tak łatwo.

– Matką chrzestną powinna być osoba, która żyje w wierze i dostatku, i chce przekazać chrześniakowi tę wiarę i te koperty na każde urodziny, imieniny, dni dziecka – tłumaczy bp. Tadeusz Wojaczek z KEP.

Z nowelizacji do Prawa Kanonicznego wynika, że zarobki rodziców chrzestnych powinny im pozwalać na co najmniej jedną grę AAA na dowolnie wybraną konsolę miesięcznie, a raz na 9 lat powinni pokryć wydatek związany z rowerem, quadem lub skromnym funduszem powierniczym.

– Chrzestny ma towarzyszyć dziecku w duchowym wtajemniczeniu oraz pomagać, by ochrzczony prowadził życie chrześcijańskie i mógł pochwalić się po I komunii dronem nie gorszym od dronów rówieśników – tłumaczy duchowny. – Także kosztem własnych przyjemności.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, w myśl nowych przepisów kurie mają nawiązać ścisłą współpracę z Urzędami Skarbowymi.

Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn pojawiły się już bowiem przypadki zatajania prawdziwych dochodów przez kandydatów i kandydatki na rodziców chrzestnych.

Nie wiedzieć czemu, próbują uniknąć tego wielkiego wyróżnienia.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...