20 rzeczy, które twoje dziecko musi wiedzieć o zmianach klimatu, zanim ludzkość wymrze w 2050 roku

Fot. 123rf.com
Czołem, kochane bąbelki! Pewnie już nie raz słuchałyście z zaciekawieniem, jak wasi rodzice rozmawiali o tajemniczym "globalnym ociepleniu". Nie wiecie, co to jest? Głowa do góry! Zmiany klimatu to nic groźnego, jeżeli będziecie tylko dobrze przygotowani.


Oto kilka rad, które przydadzą się wam, jeżeli kiedyś będziecie duzi.

1. Zapamiętaj zasadę trójki: jesteś w stanie przeżyć do 3 minut bez tlenu, do 3 dni bez wody i do 3 tygodni bez jedzenia.

2. Szukaj kryjówki z dala od miast. Bez elektryczności i działających wodociągów są już tylko areną krwawych bitew o ostatnie puszki zielonego groszku na zgliszczach Biedronek.

3. Zanim zdecydujesz się stworzyć własny gang, ustalcie jasne zasady przywództwa, w tym najważniejszą: kogo zjecie najpierw.

4. Gdy bronisz swojego szałasu, strzał ostrzegawczy oznacza tylko zmarnowaną kulę.

5. Gromadzenie jedzenia to dobry pomysł, ale jeszcze lepsze są nasiona. Z czasem nawet konserwy "Tyrolskiej" się skończą i przyjdzie czas na uprawę roli.

6. Choć to kuszące, unikaj rozpalnia ognia nocą. Może przyciągnąć wrogie plemiona.

7. Dzikie zwierzęta mogą być groźne, ale o wiele groźniejsi są ludzie. Pamiętaj, że są tak samo głodni i spragnieni jak ty. I jutro mogą zrobić ci to samo, co ty zrobiłeś im wczoraj.

8. Poznaj nowy system walutowy. W zależności od zwyczajów panujących w schronach, mogą być to kapsle po Coca-Coli, znaczki pocztowe lub płatki uszu.

9. Strzelba jest skuteczniejsza, ale maczeta - praktycznie bezgłośna.

10. Udało ci się zebrać wodę z rosy? Brawo! Niestety, nie nadaje się do spożycia. Teoretycznie należy gotować ją przez kwadrans, ale czy warto marnować butelkę paliwa, którego zdobycie kosztowało cię trzy naboje? Gotuj najwyżej 3 minuty.

11. Gdy wpadniesz we wnyki zastawione w lesie na zwierzynę, nie wzywaj pomocy. Możesz przyciągnąć innych ludzi.

12. Płyn Lugola może być trudno dostępny. Postaraj się chociaż o jodek potasu.

13. Zalecane lektury: "Droga" Cormaca McCarthy'ego, "Metro 2033" Dmitra Glukhovsky'ego, "Głód" Martína Caparrósa.

14. Rozważ powołanie własnego kultu religijnego. Czasem wystarczy dać ludziom odrobinę nadziei, a z małej sekty zdesperowanych ocalałych może powstać prężna organizacja paramilitarna.

15. Nigdy nie używaj swojego najlepszego noża jako broni. Co będzie, jeżeli stępisz ostrze? Użyj procy lub ciężkiego kamienia.

16.Jeżeli zostaniesz na terenie Polski, poznaj różnice między malarią a dengą. Pierwsze symptomy malarii to wysoka temperatura, bóle mięśni i stawów, wymioty. Przy dendze dochodzi wysypka. Pamiętaj, że 80 proc. infekcji ziką jest bezobjawowych.

17. Unikaj jedzenia ryb morskich. Nadal mogą być skażone promieniowaniem po międzynarodowym incydencie w 2029.

18. Przed decyzją o emigracji klimatycznej upewnij się, czy pustynia aby na pewno będzie lepsza od terenów podtopionych.

19. Jeżeli masz partnera lub partnerkę, pamiętaj o antykoncepcji. Nie chcesz przecież, by twoje dziecko przechodziło przez to samo, co ty.

20. Nie obwiniaj swoich dziadków i rodziców. My chcieliśmy tylko tani węgiel, plastik był nam niezbędny do życia, a tych 1,3 mld ton jedzenia rocznie naprawdę nie byliśmy w stanie zjeść i musieliśmy je wyrzucać.

To jest ASZdziennik. Nic nie zostało zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...