Dramat polskiego reżysera. Zrobił thriller o kłamstwach w show-biznesie, wszyscy myślą, że to dokument

Fot. Kino Świat
Wpadka na premierze nowego filmu Pawła Borowskiego. Reżyser zrobił tajemniczy thriller o celebrytach, którzy sprzedają swoją prywatność, kłamią i manipulują, by zdobyć sławę i pieniądze. Widzowie twierdzą, że to murowany kandydat do Oscara. W kategorii film dokumentalny.


– Od dziś moim ulubionym dokumentalistą jest Paweł Borowski – zapewnia jeden z widzów po seansie "Ja teraz kłamię", thrillera z Ostaszewską, Kulig i Więckiewiczem.

Widzowie twierdzą, że historia Borowskiego o trójce celebrytów, którzy nie cofną się przed niczym, by zdobyć sławę i pieniądze, to hiperrealistyczna opowieść żywcem wyjęta z Pudelka i Instagrama.

– Domyślałem się, że show-biznes tak właśnie wygląda, ale dopiero teraz zobaczyłem prawdę na własne oczy, bez filtrów znanych z instastories – dodaje fanka kina dokumentalnego po obejrzeniu filmu o tajemniczym reality show, w którym gwiazdy zdradzają publiczności swoje największe sekrety.

– Rzeczywistość jest dziwniejsza od "Black Mirror" czy "Szóstego Zmysłu" – podkreśla widz przerażony realizmem sensacyjnej intrygi z morderstwem, zdradami, szantażem i erotyką w tle. – Musimy obejrzeć z partnerką jeszcze raz, bo mamy różne rozwiązania zadanej w filmie zagadki.

Podczas gdy na salach kinowych nie milkną owacje, a festiwale filmów dokumentalnych zamawiają projekcje "Ja teraz kłamię", w ekipie filmowej rozgrywa się prawdziwy dramat.

– Chwalą nas za research i mrówczą pracę dokumentalistów, a o zagadkowym scenariuszu, niesamowitej charakteryzacji, efektach wizualnych i ścieżce dźwiękowej z lo-fi i elektro nawet nikt się nie zająknął – mówi nam osoba związana z twórcami.

Na tym problemy Pawła Borowskiego z "Ja teraz kłamię" się nie kończą – dowiaduje się ASZdziennik. Sprawą zainteresowały się bowiem gwiazdy z pierwszych stron kolorowych czasopism.

Krajowi celebryci po pierwsze chcą wiedzieć, dlaczego Borowski wyciągnął na światło dzienne ich sekrety i tajemnice.

A po drugie proszą reżysera o namiary na casting do pokazanego w filmie reality show.

To jest ASZdziennik dla filmu "Ja teraz kłamię" Pawła Borowskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...