Powstaje gra o młodym Papieżu-Polaku. Będzie można zachęcać zakonnice do zrzucania habitów

Fot. PolakPotrafi.pl / Karol Wojtyła: Totuus Tuus
Polak potrafi. Poznańskie studio Mobinet Games tworzy grę o Papieżu-Polaku "Karol Wojtyła: Totus Tuus". Grzech jej nie wesprzeć na polskim Kickstarterze.


Gra ma być "powieścią wizualną" (visual novel), czyli opowieścią z nieliniową fabułą, pierwszoosobową narracją i statyczną grafiką w stylu anime. Wcielimy się w rolę młodego Wojtyły, jeszcze przed przyjęciem święceń kapłańskich. Będziemy dokonywać licznych wyborów i doświadczać moralnych dylematów.

Gra ma mieć co najmniej 8 różnych zakończeń, więc gra o Karolu - człowieku, który został papieżem może być też grą o Karolu - człowieku, który został pisarzem. Albo uczonym. Albo powstańcem.

Twórcy zapowiadają, że przyszły/niedoszły papież nie będzie w grze monumentem z brązu, ale pokażą jego ludzkie oblicze. Z opublikowanych screenów wynika, że Karol będzie mógł umawiać się z ponętnymi blondynkami na kremówki i namawiać młode zakonnice do zrzucania habitów. Nie wiemy jeszcze, w którą stronę to pójdzie, ale jest możliwość, że w stronę "Lolek: The Sexy Empire".

Zbiórkę w portalu PolakPotrafi można znaleźć TUTAJ. Warto ją wesprzeć, bo wśród dodatkowych progów jest DLC o Popiełuszce i wersja mobilna gry. Jak piszą autorzy, będzie można "zabrać ze sobą wszędzie młodego Wojtyłę w telefonie!

"Choć oczywiście najważniejsze abyś miał go w sercu" - dodają.

To jest ASZdziennik. Gra o papieżu Polaku nie została zmyślona.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...