Naukowcy uspokajają. W tym roku nie ma powodu, żeby martwić się kleszczami

Fot. 123rf.com / Wikimedia Commons
Można już przestać się bać boreliozy i innych chorób. W tym roku nie ma absolutnie żadnych powodów, żeby chronić się przed kleszczami - uspokajają naukowcy z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego


Strach przed kleszczami potrafi zepsuć każdy spacer po lesie. W tym roku jednak nie musimy się bać lubujących się w krwi pajęczaków. Naukowcy donoszą, że kleszczy prawie nie ma, a nieliczne sztuki zupełnie nie są zainteresowane wzgryzaniem się w skórę ludzi i zwierząt.

– Można chodzić po łąkach i lasach w krótkich spodniach i absolutnie nie ma potrzeby oglądać później ciała w poszukiwaniu kleszczy – informuje dr Krzysztof Borelewicz. – Można nawet rozebrać się do naga, ocierać o liście drzew i tarzać w paprociach. Zero ryzyka.

Naukowcy z PIW nie są w stanie wyjaśnić tajemniczego zniknięcia kleszczy z polskich terenów zielonych. Twierdzą, że "nie ma, to nie ma, nie ma potrzeby szczegółowo sprawdzać tej informacji".

– Najwidoczniej wyemigrowały albo zmieniły dietę i już nie chcą pić pysznej, pysznej krwi – spekuluje dr Borelewicz, oblizując szczękoczułki. – Wiemy co mówimy, przecież jesteśmy naukowcami, a nie kleszczami, których DNA na wskutek eksperymentu scaliło się z ludzkim, dzięki czemu zinfiltrowały środowisko naukowe i pod przykrywką troski o ludzi realizują swoje zamiary. Ha ha.


To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę z Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie