Dramat Maffashion. Chciała tylko skomentować wynik wyborów, a podzieliła Polskę na lepszą i gorszą

Fot. Instagram/Maffashion
Krystyna Janda, Maciej Stuhr, Agnieszka Holland, Andrzej Saramonowicz… Już całe zastępy znanych Polaków nie boją się jasno mówić o swoich poglądach i odważnie deklarować, że PiS jest głupi. Teraz szeregi kolegów i koleżanek zatroskanych o los kraju, który wszak dzielimy wszyscy, zasiliło młodsze pokolenie w osobie Maffashion.


Oto grafika, którą Maff wrzuciła na swojego Instagrama, żeby w dyskretny, a zarazem dowcipny sposób wyrazić swoje myśli o Polsce. Mapa pokazuje, w których województwach wybory wygrał PiS (na niebiesko), a w których – Koalicja Europejska (na żółto).
Grafika jest bardzo zabawna, a najzabawniejsze jest w niej to, że bogata influencerka z Warszawy nie potrafi zaakceptować, że ludzie w Lubelskiem czy Podkarpackiem dokonują innych wyborów niż ona.

Niestety, Maffashion nie do końca przemyślała fakt, że swoim prostym gestem podzieliła Polskę na RFN – czyli tę lepszą, bogatszą, zachodnią, w której króluje demokracja, paszporty i cud gospodarczy – oraz to gorsze, szare NRD, gdzie jest tylko smutek, beznadzieja i Stasi.

I w dodatku ci dziwacy sami to sobie wybrali.

Po pierwszych krytycznych komentarzach przyszła jednak odrobina refleksji. Maffashion szybko wyjaśniła, że przedstawiając połowę Polski jako zapyziały komunistyczny kraj, chciała tylko wyrazić swoją opinię i poglądy. A ogólnie to ma nadzieję, że będzie dobrze i polityka zawsze prowadzi do sporów, ale hej, nie kłóćmy się.
Po tak gorącym apelu na pewno nie będziemy się kłócić.


I zamiast tego wkleimy bardziej szczegółową mapę, żeby pokazać, że z tym RFN to też nie jest takie proste.

To jest ASZdziennik. Post Maffashion nie został zmyślony, został za to już usunięty z Instagrama.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...